Warszawa: Zbiera się Zespół Trójstronny
Wśród tematów obrad znajdą się takie kwestie, jak podsumowanie wyników ekonomiczno-finansowych spółek węglowych, plany wydobywcze górnictwa do końca bieżącego roku, możliwość realizacji inwestycji początkowych w kopalniach oraz rewaloryzacja środków finansowych przeznaczanych dla spółek restrukturyzacyjnych. Osobny punkt obrad poświęcony zostanie przyszłości grupy węglowo-koksowej i ewentualnej zmianie zapisów strategii górniczej w części dotyczącej tego podmiotu.
- Oczekujemy także spotkania z Dariuszem Bogdanem, wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym od niedawna za górnictwo. Chcemy go poznać, przekonać się, jak będzie prowadził dialog społeczny i posłuchać, co ma nam do powiedzenia – wyjaśnia Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce i współprzewodniczący Zespołu. – Tematy, na jakie będziemy rozmawiać przedstawione zostały przez stronę społeczną, po konsultacjach z Ministerstwem Gospodarki, ciekawi jesteśmy spojrzenia pana ministra na te problemy.