Warszawa: Pierwszy pociąg z pasażerami dotarł na stację Młociny
Chętnych na przejazd było tak wielu, że nie wszyscy zmieścili się do pierwszego pociągu.
Oficjalne otwarcie całej linii z udziałem prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz nastąpi wieczorem na terenie węzła komunikacyjnego Młociny. Z tej okazji do godz. 4 nad ranem przejazd metrem będzie bezpłatny.
Budowa warszawskiego metra od Kabat na Młociny trwała 25 lat. Na całej linii o długości 23 km jest 21 stacji dla pasażerów oraz dwie stacje techniczne (zajezdnie). Pociągi na przejechanie całej trasy potrzebują 38 minut. Jak dotąd z tego środka komunikacji miejskiej korzystało do 450 tys. osób dziennie. Szacuje się, że po otwarciu trzech ostatnich stacji - Stare Bielany, Wawrzyszew, Młociny - liczba ta przekroczy 500 tys.