Warszawa: marszałek przekaże petycję pani premier

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski przyjął delegację górników, którzy w środę (1 października) protestowali przed Sejmem. Zadeklarował przekazanie postulatów górniczych premier Ewie Kopacz.

- Marszałek przyjął naszą petycję. Zadeklarował, że jeszcze dziś nasze postulaty zostaną przekazane premier Kopacz. Zapewnił, że jest gospodarczym patriotą i powiedział, że w polskich piecach powinien być spalany polski węgiel - relacjonował spotkanie przewodniczący górniczej Solidarności Jarosław Grzesik.

Dodał, że przedstawiciele górniczych związków zawodowych zostali zaproszeni na posiedzenie komisji ds. energetyki i surowców energetycznych, która o godz. 13 zajmie się projektem przepisów ustawowych dotyczących norm jakościowych węgla.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Związkowcy zapowiedzieli protest przed siedzibą JSW

Związkowcy z WZZ "Sierpień 80" 25 sierpnia br. przeprowadzą pikietę protestacyjną przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Małysz nadal przyciąga. Tysiące osób odwiedziło już centrum narciarstwa jego imienia

W ciągu miesiąca ponad 5 tysięcy osób odwiedziło Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza w Wiśle. Nowa atrakcja turystyczna przyciągnęła zarówno mieszkańców, jak i turystów z Polski oraz zagranicy. – Nazwisko Adama Małysza wciąż ma w sobie magię i nadal przyciąga ludzi - mówi Tadeusz Papierzyński, prezes spółki Baseny Wisła, która zarządza obiektem.

17 tys. zł zarobków górników w czerwcu? Markowski: Powściągnijmy emocje. To efekt statystyki

Jak to możliwe, że czerwcowe dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazały przeciętne wynagrodzenie w górnictwie na poziomie 17,4 tys. złotych brutto? Wyjaśniamy.

1

Oktoberfest w beskidzkim wydaniu. Pomysł na integrację firmową w Hotelu*** NAT Wisła

Szukasz pomysłu na oryginalne spotkanie dla pracowników, integrację zespołu albo nieformalne wydarzenie dla klientów? Jesienny wyjazd w klimacie Oktoberfestu może być świetną alternatywą dla tradycyjnej kolacji firmowej. Hotel*** NAT Wisła zaprasza na wyjątkową imprezę OKTOBER w Malince, gdzie bawarski klimat spotyka się z tyrolską atmosferą, góralską gościnnością i beskidzkimi smakami.