Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.30 PLN (-1.67%)

KGHM Polska Miedź S.A.

302.80 PLN (-0.41%)

ORLEN S.A.

132.92 PLN (+0.58%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.65 PLN (-1.43%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.47 PLN (+1.63%)

Enea S.A.

22.00 PLN (+0.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.25 PLN (+1.00%)

Złoto

4 644.50 USD (+0.16%)

Srebro

76.43 USD (+2.85%)

Ropa naftowa

108.17 USD (-2.85%)

Gaz ziemny

2.78 USD (+0.91%)

Miedź

5.98 USD (-0.71%)

Węgiel kamienny

112.00 USD (-0.27%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.30 PLN (-1.67%)

KGHM Polska Miedź S.A.

302.80 PLN (-0.41%)

ORLEN S.A.

132.92 PLN (+0.58%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.65 PLN (-1.43%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.47 PLN (+1.63%)

Enea S.A.

22.00 PLN (+0.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.25 PLN (+1.00%)

Złoto

4 644.50 USD (+0.16%)

Srebro

76.43 USD (+2.85%)

Ropa naftowa

108.17 USD (-2.85%)

Gaz ziemny

2.78 USD (+0.91%)

Miedź

5.98 USD (-0.71%)

Węgiel kamienny

112.00 USD (-0.27%)

Warszawa: Lotos Air BP i Petrolot będą magazynować paliwo lotnicze

1449654231 petrolot foto 131

fot: petrolot.pl

Istniejący od 1997 r. Petrolot z grupy kapitałowej PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem, który świadczy usługi w zakresie magazynowania paliw lotniczych oraz tankowania statków powietrznych

fot: petrolot.pl

Petrolot z grupy kapitałowej PKN Orlen i Lotos Air BP, spółka należąca do BP Europa oraz grupy Lotos, podpisały umowę na magazynowanie paliwa lotniczego w bazie paliw na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, największym porcie lotniczym w Polsce.

Zawarcie umowy to część rozpoczętego w marcu 2013 r. projektu udostępnienia magazynu paliw Petrolotu dostawcom oraz producentom paliwa lotniczego - poinformował w środę (9 grudnia) w komunikacie prezes tej spółki Ireneusz Wesołowski.

- Obecnie wszyscy dostawcy zaopatrujący statki powietrzne w paliwo lotnicze na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie korzystają z magazynu Petrolotu na równych zasadach, według jednolitej stawki cenowej - oświadczył Wesołowski.

Należąca do Petrolotu baza paliw na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina jest wyposażona w infrastrukturę umożliwiającą dostawy paliwa lotniczego transportem kolejowym. Posiada ona magazyny o łącznej pojemności 9,2 tys. metrów sześc.

Istniejący od 1997 r. Petrolot z grupy kapitałowej PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem, który świadczy usługi w zakresie magazynowania paliw lotniczych oraz tankowania statków powietrznych. Spółka działa w 11 lokalizacjach na terenie Polski, w tym na lotniskach komunikacyjnych i aeroklubowych. Posiada magazyny o łącznej pojemności 18 tys. metrów sześc.

Od 2012 r. jedynym właścicielem Petrolotu jest PKN Orlen - po uzyskaniu zgody UOKiK płocki koncern odkupił wtedy 49 proc. udziałów w Petrolocie od PLL LOT.

Spółka Lotos Air BP Polska działa od 2013 r., gdy umowę dotyczącą rozpoczęcia działalności przez nowy podmiot, zajmujący się sprzedażą paliwa lotniczego JET A-1, podpisały gdańska grupa LOTOS oraz BP Europe. Lotos Air BP działa obecnie na lotniskach w Warszawie, Gdańsku, Katowicach-Pyrzowicach, a także w Porcie Lotniczym Lublin oraz Regionalnym Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Przyszłość hutnictwa zależy od równych reguł gry

4 maja swoje święto obchodzą hutnicy. Sytuacja branży od dłuższego czasu jest trudna. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach jej przedstawiciele podkreślali, że hutnictwo potrzebuje dziś przede wszystkim stabilnych warunków działania i energii w cenie, która pozwala konkurować z innymi rynkami.

Nadzór budowlany: To do prezydenta Chorzowa należy puszczenie ruchu pod i na estakadę

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie wystąpił w czwartek do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z pytaniem o możliwość dopuszczenia ruchu pod tamtejszą estakadą. Wojewódzka inspektor odpowiedziała, że ocena możliwości przywrócenia ruchu pod obiektem i na nim należy do prezydenta Chorzowa.

Od poniedziałku tramwaje nie pojadą między Rynkiem a Rondem gen. Ziętka w Katowicach

Od poniedziałku 4 maja tramwaje w Katowicach nie będą kursowały między tamtejszym Rynkiem, a Rondem im. gen. J. Ziętka. Powodem są planowane prace w rejonie przystanku tramwajowego Katowice Rynek - poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Można już zwiedzać strażnicę ogniową kopalni Saturn

W Czeladzi oddano do użytku po remoncie strażnicę ogniową kopalni Saturn. Wydarzenie miało miejsce 2 maja.