Wall Street zareagowało na możliwość złagodzenia taryf celnych

Czwartkowa, 17 stycznia, sesja na Wall Street zakończyła się umiarkowanymi wzrostami w reakcji na informacje, że rząd USA rozważa możliwości złagodzenia karnych ceł nałożonych kilka miesięcy temu na Chiny.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,67 proc., do 24 379,10 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,76 proc. i wyniósł 2 635,96 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,71 proc. do 7 084,46 pkt.

Gazeta Wall Street Journal poinformowała, opierając się na nieoficjanych informacjach, że sekretarz skarbu Steven Mnuchin rozważa możliwość obniżenia taryf celnych nałożonych przez USA na Chiny.

Miałby to być element prowadzonych negocjacji handlowych między USA i Chinami.

Zgodnie z informacjami gazety, Mnuchin chce albo całkiem znieść niektóre cła, albo część z nich obniżyć. Informacje o możliwych zmianach ceł zdecydowanie poprawiły nastroje inwestorów i wywołały wzrosty na amerykańskich giełdach.

Na Wall Street rozkręca się sezon wynikowy. Ponad 5 proc. traciły walory Morgan Stanley, po tym jak bank rozczarował rynek poziomem zysku oraz przychodami netto w IV kw., w szczególności z działalności tradingowej.

Wyniki wyraźnie ograniczyły tegoroczne wzrosty kursu spółki, które do środowego były od początku roku na 12-procentowym plusie, niemal połowę więcej niż cała branża (S&P financials jest w tym roku na plusie o 6,6 proc.) i trzykrotnie więcej niż szeroki rynek (+4,4 proc. S&P 500).

Ok. 1 proc. zniżkowały walory Apple, po tym jak główny poddostawca spółki - tajwański TSM - przedstawił niższą od konsensusu prognozę przychodów na I kw. 2019 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ile wyniesie wzrost PKB w 2026 roku? Prognoza PKO BP

Wzrost PKB w 2026 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2027 r. spowolni do 2,8 proc. ze względu na spadek inwestycji po zakończeniu Krajowego Planu Obudowy - prognozują ekonomiści banku PKO BP.

Saługa: Naszą ambicją jest, żeby przemysł nadal był na Śląsku

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa stwierdził, że śląski przemysł musi dostosować się do pędzącego świata.

Huta Częstochowa zakończyła remonty i uruchomiła już produkcję zbrojeniową

Huta Częstochowa zakończyła prowadzone od maja tzw. remonty średnie stalowni oraz walcowni i przywraca pełną produkcję - poinformował  prezes huty Adrian Sienicki. Zaznaczył, że huta uruchomiła już produkcję zbrojeniową.

Studenci w Koksowni Przyjaźń. Zobaczyli mieszankę wsadową i baterie koksownicze

Jaką drogę musi pokonać bryła węgla, aby stała się jednym z najważniejszych surowców dla światowego hutnictwa? Odpowiedź na to pytanie poznawali studenci Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego podczas wizyty w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej należącej do JSW Koks.