Wall Street na koniec sesji lekko pod kreskę

Przez większą część wtorkowej, 7 kwietnia, sesji indeksy na Wall Street kontynuowały mocne wzrosty, ale pod koniec ich siła wyraźnie osłabła i na zamknięciu zeszły lekko pod kreskę. Rynki ciągle liczą na wypłaszczenie krzywej zachorowań na koronawirusa, chociaż Nowym Jorku zmarła rekordowo duża liczba osób.

W ciągu dnia indeks Dow Jones zyskiwał ponad 900 pkt, a w poniedziałek wzrósł o imponujące 1600 pkt. Ostatnia godzina wtorkowej, 7 kwietnia, sesji przyniosła jednak zdecydowane schłodzenie nastrojów.

Dow Jones Industrial na zamknięciu stracił 26 pkt, czyli 0,12 proc. i wyniósł 22 653,86 pkt.

S&P 500 stracił 4 pkt, czyli 0,16 proc. i wyniósł 2659,41 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 26 pkt, czyli 0,33 proc., do 7887,26 pkt.

Inwestorzy liczą, że najgorsza faza pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych już się kończy, a optymizm wzrósł po słowach prezydenta Donalda Trumpa, który powiedział, że widzi już światełko w tunelu.

We wtorek gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 731 zgonów, najwięcej od czasu wybuchu pandemii. Zasugerował jednak przy tym, że liczba przypadków Covid-19 w stanie Nowy Jork mogła osiągnąć szczyt.

Zarówno Cuomo, jak i burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zauważyli, że liczba przyjęć do szpitali i na oddziały intensywnej terapii spadła w ostatnich dniach. W opinii gubernatora nawet, gdy liczba krytycznie chorych pacjentów stale rośnie, inne wskaźniki pokazują, że może się spowalniać rozprzestrzenianie SARS-Cov-2.

S&P 500 jest bliski wkroczenia w nowy rynek byka po tym, jak indeks zanotował prawie 20-procentowy wzrost od najniższego poziomu osiągniętego 23 marca.

- Optymizm na rynkach będzie trudny do utrzymania, jeśli nie będziemy mieli do czynienia z pewnością co do perspektyw dla zysków spółek - powiedziała Marije Veitmane, strateg w State Street Global Markets.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW: Jest decyzja o dalszym istnieniu spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie JSW Koks podjęło uchwałę w sprawie dalszego istnienia spółki. To informacja, która pojawiła się w raporcie bieżącym opublikowanym przez Jastrzębską Spółkę Węglową.  

Na Wall Street sesja z przewagą spadków

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się przewagą spadków wśród głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów w tym tygodniu będą kwartalne wyniki Nvidii oraz wystąpienie prezesa Fed Kevina Warsha.

Wakacje nie powstrzymały Polaków. Są lipcowe dane GUS o zakupach

Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 3,9 proc. rok do roku, a w porównaniu do czerwca o 2,2 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Domański: Odblokowujemy kapitał, uruchamiamy strategiczne projekty

Rząd postawił na inwestycje; dziś widać efekty - ocenił minister finansów i gospodarki Andrzej Domański, komentując poniedziałkowe dane GUS. Dodał, że rząd odblokowuje kapitał, uruchamia strategiczne projekty oraz daje firmom przestrzeń do wzrostu.