W Ustroniu będą obradować o znaczeniu energii w gospodarce kraju
Dyskusja skoncentruje się na zagrożeniach krajowej energetyki oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów surowcowych oraz odnawialnych źródeł energii. Zaprezentowane będą możliwości zbilansowania potrzeb energetycznych Polski w kontekście rozwoju energetyki jądrowej oraz perspektyw węgla w gospodarce krajowej i światowej. Istotnymi wątkami debaty będą m.in. zgazowanie i upłynianie węgla.
Organizatorami konferencji są pracownicy Komitetu Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN oraz Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią.
Obrady odbędą się pod patronatem medialnym „Trybuny Górniczej”.