W uroczystościach wzięli udział marszałek Sejmu i minister energii

1568955603 dzien energetyka tauron

fot: Tauron

Uroczysta gala Taurona odbyła się w Akademii Muzycznej w Katowicach

fot: Tauron

Niemal 100 najbardziej zasłużonych energetyków Grupy Tauron zostało uhonorowanych państwowymi odznaczeniami w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 19 września, Akademii Muzycznej w Katowicach - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe spólki. Uroczystość uświetnili swoją obecnością marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski. Gospodarzem wieczoru był prezes Taurona Filip Grzegorczyk. 

- Tauron stawia przed sobą ambitne cele. Patrząc jednak na to, co się Wam udało zrobić do tej pory, na pewno wyzwania te podejmiecie, a cele zrealizujecie - zwróciła się do pracowników spółki marszałek Elżbieta Witek.

Dzień Energetyka to czas, w którym świętuje branża energetyczna, a szczególnie jej pracownicy, bo każdy z zatrudnionych ma swój wkład w rozwój energetyki, a co za tym idzie w bezpieczeństwo i konkurencyjność polskiej gospodarki. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej doceniając osiągnięcia pracowników Grupy Tauron nadał im odznaczenia państwowe – złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Pracownicy Grupy zostali również odznaczeni ministerialnymi Odznakami Honorowymi Za Zasługi dla Energetyki.

Podczas uroczystości prezydenckimi medalami i ministerialnymi odznakami honorowymi, udekorowanych zostało 98 pracowników Grupy Tauron. Wyróżnieni pracują w spółkach Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja oraz Tauron Wytwarzanie. 

– Energetyka dziś się zmienia, podobnie zmienia się Tauron. Dzieje się to dzięki Państwa pracowitości, ambicji i zaangażowaniu. Gratuluję, że wiele pionierskich przedsięwzięć ma swój początek właśnie w Państwa firmie. Dzięki mądrym decyzjom i konsekwentnej realizacji spółka rozwija się dynamicznie i realizuje innowacyjne projekty – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. 

- Takie działania nie byłyby możliwe bez udziału Państwa, Pracowników całej grupy. Z ogromnym szacunkiem odnoszę się do Waszej pracy, ale przede wszystkim odpowiedzialności widocznej w sytuacjach wyjątkowych, wymagających poświęcenia i najwyższych kwalifikacji. To Wy codziennie dbacie o nasze wspólne bezpieczeństwo energetyczne - dodał.

- Państwowe odznaczenia to wyraz szczególnego uznania zasług dla naszych pracowników w czasie, kiedy energetyka przechodzi głęboką transformację, gdy nasz Zielony Zwrot nabiera tempa. Kierowanie dwudziestosześciotysięczną załogą, w której znajduję tak wielu utalentowanych ludzi to zaszczyt, ale i zobowiązanie. Każde osiągnięcie naszej firmy to Państwa sukces – mówił do pracowników spółki prezes Filip Grzegorczyk.

Medal za Długoletnią Służbę nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007, stanowi nagrodę za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Energetyki”, przyznawana decyzją Ministra Energii, jest wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w zakresie nowych rozwiązań technicznych, prac badawczych, wdrażaniu najnowszych osiągnięć techniki światowej i produkcji urządzeń energetycznych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wniosek ws. uchylenia immunitetu posła Wojciecha Króla. „To jest postawienie sprawy na głowie - najpierw chcą stawiać zarzut, a dopiero później wyjaśniać przedmiot sprawy”

Poseł Wojciech Król poinformował, że we wniosku o uchylenie mu immunitetu, złożonym przez Prokuraturę Europejską, brak jest „jakiegokolwiek związku z aferą korupcyjną w Tramwajach Śląskich”. Reprezentująca go adwokat Marta Smołka dodała, że ten wniosek „robi takie wrażenie, jakby prokuratura miała jakąś tezę, która miała być podstawą sformułowania zarzutów i dopiero planowała tę tezę weryfikować”. Dodatkowo wniosek został złożony z błędami formalnymi.

Minister energii: Pomimo upału system elektroenergetyczny pracuje stabilnie i bezpiecznie

Mimo utrzymujących się wysokich temperatur krajowy system elektroenergetyczny pracuje stabilnie i bezpiecznie - zapewnił w piątek, 26 czerwca 2026 r., minister energii Miłosz Motyka. Dodał, że sytuacja nie wymaga wprowadzania stopni zasilania.

Nożownik w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Ma 19 lat, był pod wpływem narkotyków

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się w piątek 26 czerwca konferencja dotycząca brutalnego ataku nożownika. W czwartek wieczorem 19-latek wszedł na jeden ze szpitalnych oddziałów i zaatakował nożem cztery osoby. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa więcej niż jednej osoby na terenie szpitala

COP Oferta Lato 20260626 AL 15

Buch – jak gorąco! Koleje Śląskie stawiają na bezpieczeństwo w trakcie upałów

Razem z nadciągającą falą upałów rośnie ryzyko awarii infrastruktury kolejowej, a co za tym idzie – utrudnień w kursowaniu pociągów. Koleje Śląskie są gotowe na wysokie temperatury – pojazdy przewoźnika przeszły dodatkowe przeglądy klimatyzacji, a w przypadku ewentualnych długotrwałych postojów, wsparcie zapewni Ochotnicza Straż Pożarna, w ramach unikatowej w skali kraju współpracy.