Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.16 PLN (+2.42%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.10 PLN (+0.21%)

ORLEN S.A.

134.56 PLN (+3.84%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.46 PLN (+9.30%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.03 PLN (+5.03%)

Enea S.A.

23.06 PLN (+7.46%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.50 PLN (+3.38%)

Złoto

5 021.36 USD (+0.24%)

Srebro

80.88 USD (-0.32%)

Ropa naftowa

101.91 USD (+0.32%)

Gaz ziemny

3.07 USD (+1.39%)

Miedź

5.79 USD (-0.84%)

Węgiel kamienny

126.25 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.16 PLN (+2.42%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.10 PLN (+0.21%)

ORLEN S.A.

134.56 PLN (+3.84%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.46 PLN (+9.30%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.03 PLN (+5.03%)

Enea S.A.

23.06 PLN (+7.46%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.50 PLN (+3.38%)

Złoto

5 021.36 USD (+0.24%)

Srebro

80.88 USD (-0.32%)

Ropa naftowa

101.91 USD (+0.32%)

Gaz ziemny

3.07 USD (+1.39%)

Miedź

5.79 USD (-0.84%)

Węgiel kamienny

126.25 USD (0.00%)

W trzech kopalniach Polskiej Grupy Górniczej wydobycie będzie wstrzymane do 17 maja

fot: Witold Gałązka/ARC

w rybnickiej kopalni ROW potwierdzono dotąd obecność SARS-CoV-2 u 50 pracowników, a 508 poddano kwarantannie

fot: Witold Gałązka/ARC

Kopalnie Jankowice, Murcki-Staszic i Sośnica nie będą wydobywać do 17 maja. Taką decyzję podjął sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej.

- Sztab kryzysowy PGG w trosce o zdrowie i życie górników podjął decyzję o przedłużeniu czasowego wstrzymania pracy w kopalniach Jankowice, Murcki-Staszic i Sośnica do 17.05. Dziś kolejny dzień badań przesiewowych dla pracowników Murcki-Staszic. Apelujemy do załóg. Bądźcie uważni, chrońcie zdrowie! - poinformowała spółka na twitterze.

Przypomnijmy, że do niedzieli włącznie od pracowników Polskiej Grupy Górniczej pobrano ponad 5 tys. wymazów pod kątem testów na koronawirusa. W ramach badań przesiewowych testowani są wszyscy pracownicy trzech wymienionych kopalń.

- Aby przebadać jak największą możliwą liczbę pracowników, w niedzielę dwa dodatkowe punkty pobierania próbek zainstalowano bezpośrednio przy kopalniach Murcki-Staszic i Sośnica. Decyzją wojewody śląskiego i służb sanitarnych postanowiono przedłużyć program o dwa dodatkowe dni - poniedziałek i wtorek - w przypadku katowickiej kopalni Murcki-Staszic - poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

System ETS? Nawrocki apeluje do Tuska o zastopowanie. Jednak to PiS finansował tymi pieniędzmi 800+

Prezydent Karol Nawrocki pisze do premiera Donalda Tuska w sprawie ETS2. Oczekuje od rządu stanowiska, które  zabezpieczy interesy Polaków przed konsekwencjami zielonej polityki Unii. Nawrocki uważa, że najkorzystniejsze dla kraju byłoby odejście od systemu ETS.

Kopalnia wznowi wydobycie po 30 latach. Powód? Wojna

Almonty Industries ogłosiła zakończenie pierwszej fazy rozruchu w swojej kopalni wolframu Sangdong w Korei Południowej. To, jak donosi portal mining.com, powrót do produkcji po ponad 30 latach. Powód? Konflikty zbrojne na świecie i zapotrzebowanie na broń.

Nowa strefa gospodarcza powstanie na terenie górniczej hałdy po rekultywacji

Rybnik przygotował nowe tereny inwestycyjne dla firm w atrakcyjnej lokalizacji. Pierwsze przetargi już zostały ogłoszone. Nowa strefa gospodarcza to obszar o powierzchni 7 ha, który powstał po rekultywacji dawnej hałdy górniczej.

Koniec ePUAP w relacjach klientów indywidualnych z ZUS

Rok 2026 przyniósł istotną zmianę w sposobie komunikacji z instytucjami publicznymi, w tym z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 stycznia korespondencja kierowana do ZUS za pośrednictwem platformy ePUAP nie jest uznawana za skutecznie doręczoną. Do 11 marca ZUS honorował korespondencję przysłaną w ten sposób, więc tak złożone wnioski zostaną jeszcze rozpatrzone.