W Toruniu rozpoczną się odwierty geotermalne
Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że prace ruszają, mimo iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odebrał Fundacji Lux Veritatis wcześniej przyznaną dotację na prowadzenie poszukiwań złóż geotermalnych.
Założyciel Fundacji, a takze Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu chce, aby inwestycja była \"pomnikiem solidarności słuchaczy Radia Maryja\".
Tadeusz Rydzyk ma nadzieję, że geotermalny odwiert badawczy w Toruniu zachęci Polaków do poszukiwań i tych złóż. Jak podkreśla na łamach \"Naszego Dziennika\", eksploatacja złóż geotermalnych pomoże w rozwiązaniu problemów energetycznych w Polsce, a także powstrzyma ewentualne kary, za to że nasz kraj nie ma źródeł energii odnawialnej.
- Jeśli inwestycja by się powiodła, ewentualny dochód z niej mógłby wesprzeć Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - tak, by była ona bezpłatna bądź jak najtańsza dla studentów - powiedział Rydzyk dziennikowi.