W tej kopalni dzień po Bożym Ciele będzie wolny. Kiedy górnicy go odrobią?

NSZZ "Solidarność" przy KWK Knurów-Szczygłowice (Jastrzębska Spółka Węglowa) poinformowała, że piątek 5 czerwca br. będzie w tej kopalni dniem wolnym.

fot: JSW/Dawid Lach

Ruch Knurów

fot: JSW/Dawid Lach

NSZZ "Solidarność" przy KWK Knurów-Szczygłowice (Jastrzębska Spółka Węglowa) poinformowała, że piątek 5 czerwca br. będzie w tej kopalni dniem wolnym.

Załoga kopalni odrobi dzień wolny po Bożym Ciele w sobotę 23 czerwca.

- Sobota ta będzie traktowana jak normalny dzień roboczy i tak też będzie płacona. Pracownicy niezbędni do pracy w dniu 05 czerwca będą płaceni tak, jak za dni sobotnio-niedzielne. Dyrekcja dopuszcza możliwość udzielania pracownikom w odrabiane soboty dniówek zamiennych „Z” lub urlopów w tym bezpłatnych w ilości nie zakłócającej normalnego toku pracy oddziału - poinformowali przedstawicviele "Solidarności".

Kopalnia Knurów-Szczygłowice powstała 1 lutego 2010 roku w wyniku połączenia dwóch zakładów: Knurów i Szczygłowice. Ruch Knurów  jest zakładem o wieloletniej tradycji. W czerwcu 2023 roku obchodził 120-lecie istnienia. Ruch Szczygłowice jest zakładem młodszym - w 2021 roku obchodził swoje 60-lecie.  W struktury organizacyjne Jastrzębskiej Spółki Węglowej KWK Knurów-Szczygłowice weszła 1 sierpnia 2014 roku.

Obszar górniczy kopalni wynosi 59,80 km², z czego na Ruch Knurów przypada 38,49 km², natomiast na Ruch Szczygłowice 21,31 km². Szacowane zasoby operatywne: Ruch Knurów 129,4 mln ton, Ruch Szczygłowice 185,12 mln ton. Typ produkowanego węgla: 34.2 oraz 35.1

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na wspólnym cyberpoligonie

Jarosław Zagórowski: Budujemy z Państwową Służbą Geologiczną i Wyższym Urzędem Górniczym wspólną tarczę dla surowców, ludzi i państwa.

Górnicy z kopalni Sobieski planują wejście na Mont Blanc. Trzymamy kciuki!

Przed nimi lodowiec, wysokość, zmienne warunki i jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Alp. Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem przygotowują się do wejścia na Mont Blanc. Mateusz, podobnie jak Andrzej, jest pracownikiem ZG Sobieski. Dawid pracuje w Spółce Usług Górniczych, ale jego codzienna praca również związana jest z jaworznicką kopalnią Sobieski.

Górnicza spółka wypłaci dywidendy w wysokości 1,5 zł za akcję. W sumie 300 mln zł!

300 mln zł zostanie przeznaczone na dywidendę dla akcjonariuszy - zdecydowało we wtorek Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź. Na jedną akcję dywidenda wyniesie 1,5 zł. Podczas ZWZ powołano również dziesięcioro członków, nowej, XII kadencji Rady Nadzorczej KGHM.

Obrady gorące. Będą pieniądze dla JSW do sierpnia i na wypłaty dla górników z PGG

Sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jej finansowanie, pieniądze dla Polskiej Grupy Górniczej oraz Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu zdominowały obrady (9 czerwca, Katowice) Zespołu Trójstronnego do Spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Atmosfera była nerwowa, dochodziło do scysji i gorącej wymiany argumentów. Udział w spotkaniu oprócz liderów związkowych wzięli Marian Zmarzły, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo, oraz Grzegorz Wrona, wiceminister aktywów państwowych oraz szefowie spółek węglowych.