W Siemianowicach Śląskich zapadła się ziemia

1700398797 zapadlisko sm

fot: Agnieszka Achtelik/Straż Miejska Siemianowice Śl.

Zapadlisko jest zabezpieczone i dozorowane przez patrol Straży Miejskiej

fot: Agnieszka Achtelik/Straż Miejska Siemianowice Śl.

W sobotę, 18 listopada, w godzinach popołudniowych na trawniku przy ul. Leśnej 6 w Siemianowicach Śląskich powstało zapadlisko o średnicy około 80 cm i szacowanej głębokości kilkudziesięciu metrów – informuje na swojej stronie Urząd Miasta.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Siemianowicach Śląskich podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców z tej części budynku, przy której powstała ta szczelina. Co ważne, nie stwierdzono niebezpieczeństwa naruszenia elementów konstrukcyjnych budynku – czytamy w komunikacie.

– Ewakuowanych zostało trzynastu mieszkańców, w tym dwoje dzieci – mówi Michał Czaja, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. – Zaoferowaliśmy pomoc w postaci zakwaterowania tymczasowego w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, przy czym mieszkańcy zdecydowali się skorzystać z pomocy swoich najbliższych – dodaje.

Obecnie miejsce to jest zabezpieczone i dozorowane przez patrol Straży Miejskiej.

Jak poinformował w mediach społecznościowych Grzegorz Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta – zdarzenie zbada Wyższy Urząd Górniczy.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Inflacja do końca roku pozostanie w przedziale 3,0-3,5 proc.

Wskaźniki inflacji CPI i bazowej do końca 2026 r. powinny utrzymywać się w przedziale 3,0-3,5 proc. rdr, a RPP prawdopodobnie odłoży decyzje o zmianach stóp procentowych do czasu większej klarowności perspektyw inflacji - ocenili ekonomiści Pekao po piątkowej publikacji danych GUS.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Minister Grzegorz Wrona o JSW: Dyskusja z 83 związkami zawodowymi zaczyna być problemem

Wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona brał udział w posiedzeniu sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych, która była poświęcona aktualnej sytuacji Grupy Kapitałowej JSW. - Pozwalam sobie na takie pierwsze w życiu moje wystąpienie polityczne, ponieważ bardziej jestem znany z tego, że zajmuję się gospodarką, a nie polityką. Chcę powiedzieć jedno. Zanim posłowie będą nas krytykować, chciałbym również słyszeć w tej krytyce rozwiązania i pomoc - mówił podczas posiedzenia komisji.

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.