W piątek WZ śląsko-dąbrowskiejSolidarności\"
WZD to najwyższa władza Śląsko-Dąbrowskiej \"Solidarności\". Do jego kompetencji należy między innymi uchwalanie programu oraz wybór władz Zarządu Regionu. - Obecny Zarząd jest w połowie kadencji, więc w piątek odbędą się tylko wybory uzupełniające na jedno wakujące miejsce w zarządzie. Wybranych zostanie też dwóch nowych delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ \"S\" - poinformował nettg.pl Wojciech Gumułki, rzecznik Regionu.
Podczas obrad delegaci zajma m.in. stanowisko w sprawie zmian w służbie zdrowia i emerytur pomostowych. Tzw. pomostówki i działania protestacyjne związku będą prawdopodobnie głównym tematem dyskusji podczas WZD. – Nie może być inaczej. Wielu z naszych członków spodziewało się, że po dojściu PO do władzy sytuacja pracowników pogorszy się. Nie spodziewali się jednak, że aż tak. Dialog ze stroną społeczną nie istnieje – podkreśla szef Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” Piotr Duda.