W nowym sezonie żużlowcy z Rzeszowa pojadą w barwach PGE

PGE Marma Rzeszów – to nowa nowa drużyny, która od najbliższego sezonu będzie jeździła w żużlowej Ekstralidze. PGE Polska Grupa Energetyczna w związku z awansem rzeszowskiego klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej rozszerzyła. Jest teraz sponsorem Speedway Stal Rzeszów.

Roczną umowę sponsoringu parafowali 13 października br. w siedzibie rzeszowskiej spółki PGE Obrót, Marta Półtorak - prezes Speedway Stal Rzeszów i Piotr Szymanek - wiceprezes PGE Polska Grupa Energetyczna. Już drugi rok z rzędu PGE będzie sponsorem klubu Speedway Stal Rzeszów. Jednak w nadchodzącym sezonie 2011 współpraca z klubem zostanie rozszerzona. Dlatego też, w żużlowej Ekstralidze będzie on występował pod nazwą PGE Marma Rzeszów, a nie Marma-Hadykówka Rzeszów, jak to było dotychczas – poinformowała portal nettg.pl Grupa PGE.

- To przede wszystkim sukcesy zawodników klubu, przypieczętowane wejściem do Ekstraligi żużlowej, a także zaangażowanie władz Speedway Stal Rzeszów w rozwój tej dyscypliny sprawiły, że postanowiliśmy przedłużyć i rozszerzyć naszą dotychczasową współpracę - powiedział Piotr Szymanek, wiceprezes PGE Polska Grupa Energetyczna przyznając, że PGE chce wspierać te kluby i drużyny, które konsekwentnie poprawiają swoje wyniki, dostarczając kibicom niezapomnianych wrażeń. Wierzymy, że w Rzeszowie, gdzie żużel ma wieloletnie tradycje, sportowych emocji nie zabraknie także w kolejnym sezonie.

- Jestem niezmiernie szczęśliwa, że nasza współpraca z PGE SA układa się tak dobrze, można nawet stwierdzić, że wręcz wzorcowo. Już w pierwszym roku zaowocowało to wielkim i wyczekiwanym w Rzeszowie sukcesem, jakim niewątpliwie jest awans do żużlowej Ekstraligi. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu tak znamienitego mecenasa, nasza drużyna będzie systematycznie z roku na rok osiągała coraz lepsze wyniki – podsumowała Marta Półtorak, prezes Speedway Stal Rzeszów SA.


PGE nie ujawnia kwoty wsparcia, którego udzieli klubowi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

System elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące fale upałów

Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował PAP rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.

Mont Blanc zdobyty przez górników z kopalni Sobieski

Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem stanęli na najwyższym szczycie Alp.

W czwartek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,96 zł za litr, diesel - 6,11 zł za litr

W czwartek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,67 zł, a diesel - 6,11 zł. Oznacza to, że wobec środy ceny maksymalne benzyny będą niższe, a cena ON się nie zmieni.

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.