W mediach: w TG o innowacjach i perspektywach dla branży

fot: ARC

Najnowsza Trybuna Górnicza już w czwartek, 7 czerwca

fot: ARC

W czwartek, 7 czerwca oddajemy w ręce naszych czytelników kolejny numer Trybuny Górniczej. Jak co tydzień przyglądamy się najważniejszym wydarzeniom w branży górniczej i jej otoczeniu.

Na pierwszej stronie podejmujemy temat przyjętego niedawno programu dla węgla brunatnego.

- Myślę, że to jest bodziec dla branży, która obok węgla kamiennego była trochę zapomniana, a teraz zaczyna mieć swoją wiosenkę i oby tak było, bo mamy złoża, mamy kadry i mamy zapotrzebowanie – mówi o dokumencie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

W 23. numerze TG piszemy też o wyjątkowej nagrodzie dla prezesa JSW Tomasza Ozona, który został uhonorowany przez dziennikarzy będących pod wrażeniem jego zaangażowania w komunikację z mediami podczas niedawnej akcji w kopalni Zofiówka. Temat ten w rozmowie z TG rozwijają wiceprezesi JSW Artur Dyczko i Tomasz Śledź.

Na dalszych stronach naszego tygodnika zapraszamy np. do lektury artykułu o nowej lokomotywie akumulatorowej, która ma wkrótce wozić towary, a także pracowników kopalni Mysłowice-Wesoła.

Nowoczesnymi rozwiązaniami chwali się też kopalnia Bolesław Śmiały, należąca do zakładów o najlepiej rozwiniętej sieci łączności.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnik z ruchu Rydułtowy wziął udział w zawodach Ironman. Ukończył je z życiówką

Dawid Stafarczyk, elektryk w oddziale MEUD ruchu Rydułtowy kopalni ROW, wziął udział w zawodach Garmin Iron Triathlon - Syców na dystansie 1/2 Ironman (1900 m pływania, 90 km roweru i 21 km biegu). 

Raźniej i taniej – tak jeździ się pociągami Kolei Śląskich w grupie

Wakacje to czas wycieczek, półkolonii i wspólnych wyjazdów grup znajomych. Coraz więcej z nich wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. Planując taką podróż warto pamiętać, że grupy od 10 osób wymagają wcześniejszego zgłoszenia. W zamian uczestnicy korzystają ze zniżek – bilety dla grup są o ok. 30 proc. tańsze od standardowej taryfy, a dodatkowo każdy pasażer może skorzystać z ulg ustawowych. 

Katowice inwestują w zieloną energię. Powstanie farma fotowoltaiczna z magazynami energii

W Katowicach trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę farmy fotowoltaicznej, która będzie zasilać miejskie obiekty. Inwestycja o wartości ponad 19 mln zł powstanie w Szopienicach i obejmie również nowoczesne magazyny energii.

Mirosława Nykiel: ETS2 musi być jak najdłużej odsuwany w czasie

Czy unijne propozycje reformy systemu ETS to sukces Polski? Co z ETS2, którego wejścia w życie obawiają się transport czy budownictwo? O tym rozmawiamy z Mirosławą Nykiel, europosłanką Koalicji Obywatelskiej, członkinią ITRE – Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.