Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.73 PLN (-3.24%)

KGHM Polska Miedź S.A.

375.95 PLN (-0.67%)

ORLEN S.A.

145.24 PLN (+0.23%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.62 PLN (+0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.52 PLN (-0.38%)

Enea S.A.

21.26 PLN (+2.02%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.00 PLN (-4.35%)

Złoto

4 703.82 USD (+0.08%)

Srebro

87.55 USD (-0.82%)

Ropa naftowa

105.59 USD (-0.04%)

Gaz ziemny

2.85 USD (-0.52%)

Miedź

6.64 USD (+0.39%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.73 PLN (-3.24%)

KGHM Polska Miedź S.A.

375.95 PLN (-0.67%)

ORLEN S.A.

145.24 PLN (+0.23%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.62 PLN (+0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.52 PLN (-0.38%)

Enea S.A.

21.26 PLN (+2.02%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.00 PLN (-4.35%)

Złoto

4 703.82 USD (+0.08%)

Srebro

87.55 USD (-0.82%)

Ropa naftowa

105.59 USD (-0.04%)

Gaz ziemny

2.85 USD (-0.52%)

Miedź

6.64 USD (+0.39%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

W Katowicach podsumowano tegoroczną edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

XI. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego podsumowano w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To w tym miejscu co roku odbywają się debaty w ramach EEC

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Ponad 15 tysięcy uczestników wzięło udział w tegorocznej, 11. już edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz 4. European Start-up Days. Konferencję podsumowującą to cykliczne wydarzenie zorganizowano w poniedziałek, 24 czerwca w Katowicach.

- Zainteresowanie Europejskim Kongresem Gospodarczym oraz European Start-up Days jest miernikiem tego, czy to co robimy ma sens, czy dobrze prowadzimy i rozwijamy te imprezy, czy udaje nam się dostosowywać formułę do zmieniającej się Europy i gospodarki - mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator EKG.

Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła ok. 1000 prelegentów. Zorganizowano 200 sesji tematycznych. Kongres śledziło 750 akredytowanych przedstawicieli mediów.

- Nie jest łatwo utrzymać zainteresowanie taką instytucją jak Europejski Kongres Gospodarczy przez tyle lat. (…) Udaje się to dlatego, że za każdym razem mamy nowe podejście – mówił w poniedziałek w Katowicach b. przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek. Przypomniał, że treścią kongresu zawsze była energetyka. - W tym roku dołączono do tego ochronę środowiska i ochronę klimatu. Po COP24, w tym samym obiekcie trudno byłoby o jakiś inny temat, najważniejszy w energetyce – dodał.

- Z punktu widzenia miasta Katowice cały przemysł spotkań, przemysł kongresowy rozpoczął się od Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To jest niepodważalne i jest to ważny element, który zaczął zmieniać oblicze naszego miasta z miasta industrialnego w kreatywne, takie, w którym można dyskutować, podejmować odpowiednie decyzje, które skutkują zmianami w regionie, ale i w Polsce, Europie i świecie – zaznaczył prezydent Katowic Marcin Krupa.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślił natomiast, że EKG to „jedno z najbardziej profesjonalnie zorganizowanych forów dyskusyjnych nie tylko w Europie ale i na świecie”.

- Pokazuje to liczba prelegentów i znamienitych osobistości, które są skłonne poświecić swój czas i przyjechać tutaj, by dyskutować – dodał.

Europejski Kongres Gospodarczy to cykliczne wydarzenie odbywające się w Katowicach. Uczestniczy w niej duża liczba osobistości świata polityki, biznesu, nauki, ekonomii i mediów. Z każdą kolejną edycją wzrasta skala wydarzenia.

To cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Ideą Kongresu jest integracja europejskich przedsiębiorców, budowanie wśród nich świadomości wartości wspólnoty oraz nakreślenie kierunku działań Europy. Tematyka EEC obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Woda, która łączy region. Jak system pierścieniowy GPW chroni Śląsk przed awariami?

Woda jest jedną z tych rzeczy, których zwykle nie zauważamy – dopóki nie zaczyna jej brakować. W przypadku Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów to codzienne, ciche działanie nabiera szczególnego znaczenia, bo od pracy Spółki zależy bezpieczeństwo i komfort życia milionów mieszkańców Śląska.

Będzie drożej? Niestety. Podziękuj za to Trumpowi

Majowy Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI) wzrósł wobec kwietniowego odczytu o 1,6 punktu, co oznacza umocnienie oczekiwań inflacyjnych - poinformowało w środę Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Eksperci wskazali, że tendencja wynika utrzymującej się napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Farby proszkowe specjalne - kiedy standardowa powłoka nie wystarczy?

Klasyczne farby proszkowe poliestrowe i epoksydowo-poliestrowe pokrywają znakomitą większość przemysłowych zastosowań - od mebli metalowych po profile aluminiowe. Są jednak branże, w których standardowa receptura przestaje wystarczać. Tam, gdzie liczy się sterylność powierzchni szpitalnej, odporność grilla na 600°C lub niewidoczność odcisków palców na froncie lodówki premium, do gry wchodzą farby proszkowe specjalne.

Bezpieczni na etacie - rusza kampania PIP

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza do zapoznania się z nową kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Bezpieczni na etacie".