W Anwilu z Grupy Orlen zarząd nowej kadencji w dotychczasowym składzie

1439287954 anwil zaklad produkcyjny anwil

fot: Anwil

Anwil zmniejszył pobór mocy i podjął decyzję o zatrzymaniu części instalacji, w tym produkcji nawozów i tworzyw sztucznych

fot: Anwil

Rada nadzorcza Anwilu z Grupy Orlen powołała na nową kadencję zarząd włocławskiej spółki w dotychczasowym, pięcioosobowym składzie z prezesem Agnieszką Żyro, która zajmuje to stanowisko od marca 2018 r. - poinformował Anwil.

Pod koniec maja, w związku z upływającą kadencją zarządu Anwilu, rada nadzorcza tej spółki ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz członków zarządu ds. produkcji, sprzedaży, zakupów, inwestycji i rozwoju oraz administracyjnych - oferty można było składać do 29 maja.

Informując o zakończeniu postępowań kwalifikacyjnych, Anwil podał, że tamtejsza rada nadzorcza "powołała zarząd spółki w dotychczasowym pięcioosobowym składzie", w tym na prezesa Agnieszkę Żyro oraz na członków zarządu: ds. administracji - Jarosława Chmielewskiego, ds. sprzedaży - Adama Jarosza, ds. produkcji - Jacka Mendelewskiego oraz ds. zakupów, inwestycji i rozwoju - Piotra Stróżyka.

Według danych publikowanych przez Anwil, wchodzący w skład zarządu spółki nowej kadencji zasiadają w nim: prezes Agnieszka Żyro od 24 marca 2018 r., a członkowie zarządu - Jarosław Chmielewski od 9 kwietnia 2018 r., Adama Jarosz od 1 grudnia 2018 r., Jacek Mendelewski od 10 listopada 2018 r. i Piotr Stróżyk od 27 października 2018 r.

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym koncern ma 100 proc. akcji. W ostatnim czasie spółka rozpoczęła budowę trzeciej linii produkcji nawozów. Inwestycja o wartości 1,3 mld zł ma zostać zakończona w 2022 r., co powiększy tam moce wytwórcze o ok. 50 proc.

Anwil podkreśla, iż znajduje się w czołówce europejskich producentów PCW i nawozów mineralnych, eksportując swoje produkty do niemal 40 państw na świecie.

Produkcję nawozów rozpoczęto tam w 1971 r. Spółka od lat 90. XX w. systematycznie modernizuje instalację saletry amonowej. Z kolei w 2000 r. uruchomiła instalację wytwarzania saletrzaku, sprzedawanego pod marką CANWIL, dzięki czemu moce wytwórcze spółki w obszarze nawozów wzrosły do średnio miliona ton rocznie. W styczniu 2018 r. Anwil informował, iż wyprodukował 30-milionową tonę nawozów azotowych. Spółka podkreślała wtedy, że było to możliwe m.in. dzięki zwiększeniu efektywności produkcyjnej.

Anwil jest także producentem suspensyjnego polichlorku winylu - jedynym w Polsce oraz ósmym w Europie. Polimer wytwarzany tam pod nazwą Polanvil wykorzystywany jest w produkcji profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, izolacji, osłon przewodów i kabli elektrycznych, a także drobnego sprzętu medycznego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.