Vattenfall reklamuje się poprzez happeningi

Od początku maja br. mieszkańcy kilku śląskich miast mogą znaleźć się niespodziewanie w samym środku niecodziennych happeningów, których kreatorem jest koncern energetyczny Vattenfall . To nowy sposób Vattenfalla na reklamę swojej firmy.

7-go maja w Gliwicach, 8-go - w Rybniku i 9-tego w Katowicach aktorzy Teatru Ruchu i Pantomimy Migreska z Tychów będą prezentować uliczny happening „Złap cenę z Vattenfall” - podało biuro prasowe spółki.

Nietypowe przedstawienie, angażujące uwagę przechodniów, a nawet ich współudział ma na celu wyjaśnienie i zachęcenie do skorzystania z produktu Vattenfall, jakim jest gwarancja stałej ceny. Przedstawienia będą się odbywać popołudniami od godziny 16.00 do 19.00.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Huta Katowice w plenerze. Jej zdjęcia można oglądać na Pogorii 3

Jak powstawała Huta Katowice i jak zmieniała Dąbrowę Górniczą? Odpowiedzi można znaleźć na plenerowej wystawie „50 lat Huty Katowice w obiektywie” przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. 50 lat historii zostało zamknięte w kadrach. 

Finał kolejnej edycji Górniczego Miasta Dzieci

W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zakończyła się IX edycja Górniczego Miasta Dzieci. Przez dwa tygodnie 80 dzieci i młodzieży poznawało świat przedsiębiorczości, ekonomii i finansów, a przy okazji odkrywało tajemnice górniczego dziedzictwa Zabrza.

Powstanie tablica upamiętniająca internowanych w Zabrzu-Zaborzu. „Zadbamy o pamięć osób, którym zawdzięczamy wolność"

Jak poinformowała śląsko-dąbrowska "Solidarność", przy bramie prowadzącej do Zakładu Karnego w Zabrzu umieszczona zostanie tablica upamiętniająca osoby internowane po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. 

Jak Konopnicka odwiedziła hutę, a Żeromski dąbrowskich górników

Przemysłowa Dąbrowa Górnicza kryje wiele literackich tajemnic. W mieście, gdzie przed 100 laty dominowało hutnictwo i górnictwo, regularnie bywali literaci, muzycy czy politycy