Vattenfall Distribution Poland wdraża system do zarządzania różnicą bilansową
Produkcyjne uruchomienie systemu ELMS, zgodnie z zawartą umową, zaplanowane jest na koniec grudnia 2008. W kolejnych miesiącach realizowane będą prace związane z optymalizacją matematycznych i statystycznych modeli sieci promieniowej SN i nN oraz obszarów i struktur godzinowego bilansowania energii elektrycznej.
Celem prac jest jak najlepsze przygotowanie OSD – do połowy roku 2009 - do efektywnego zarządzania portfelem zakupowym poprzez zwiększenie trafności planowania godzinowych wartości energii na pokrycie strat technicznych i dystrybucyjnych w sieci VDP.
VDT wybrał system ELMS firmy WINUEL, który jest wdrożony już u trzech operatorów w Polsce.