Vattenfall chce w przyszłym roku przejąć kontrolę nad Eneą
Jesefsson w rozmowie z Reutersem mówi, że do końca 2009 roku Vatennfall chce dysponować większościowym pakietem akcji Enei. Jednocześnie dodał, że szwedzkiemu koncernowi zależy na uzyskaniem 100 proc. kontroli nad poznańską spółką.
Przypominamy, że w ofercie pierwotnej Vattenfall kupił 18,7 proc. akcji Enei płacąc po 20,14 zł za walor wobec 15,40 zł w pozostałych transzach.
Już podczas uroczystości debiutu Enei na GPW wiceminister skarbu Joanna Schmid deklarował, że w przyszłym roku MSP będzie chciała sprzedać akcje poznańskiej spółki.