Urlop dla przedsiębiorców jeszcze w 2024 r.

1700827481 elegant2

fot: freepik.com

Projekt ustawy dotyczący tzw. urlopu dla przedsiębiorców będzie przyjęty przez Radę Ministrów do końca marca, a zacznie obowiązywać jeszcze w 2024 r.

fot: freepik.com

Tzw. urlop dla przedsiębiorców, przewidujący 1-miesięczną przerwę w płaceniu składek na ZUS przez mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych ma wejść w życie jeszcze w 2024 r. - wynika z informacji, opublikowanej we wtorek na stronie Kancelarii Premiera.

Projekt ustawy dotyczący tzw. urlopu dla przedsiębiorców będzie przyjęty przez Radę Ministrów do końca marca, a zacznie obowiązywać jeszcze w 2024 r. - przekazano.

Jak wcześniej na konferencji prasowej poinformował premier Donald Tusk, rząd we wtorek przyjął informację o kierunku i harmonogramie prac legislacyjnych wdrażających tzw. urlop dla przedsiębiorców, przedłożoną przez Ministra Rozwoju i Technologii.

Rząd zamierza wprowadzić wakacje od składek dla przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Nie będą musieli płacić składek na ubezpieczenie społeczne przez jeden miesiąc w roku. Rozwiązanie ma dotyczyć mikroprzedsiębiorców oraz osób samozatrudnionych.

Jak zaznaczono, podczas korzystania z ulgi, przedsiębiorcy będą mogli nadal prowadzić działalność gospodarczą i wystawiać faktury. Natomiast w miesiącu, w którym przedsiębiorca będzie korzystał z ulgi, składkę na ubezpieczenie społeczne zapłaci za niego ZUS.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Więcej kobiet w zarządach. Ustawa weszła w życie

Regulacje dotyczące równowagi płci we władzach Spółek Skarbu Państwa trafiły do polskiego prawa. 

Katowice planują budowę nowego węzła przesiadkowego w Podlesiu

Katowice rozpoczynają przygotowania do realizacji kolejnego elementu Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych. Tym razem planowana inwestycja dotyczy węzła „Podlesie”, który ma ułatwić mieszkańcom południowych dzielnic miasta codzienne podróże i zachęcić do częstszego korzystania z transportu publicznego.

Na to czekali mieszkańcy Katowic. Ważny wiadukt już otwarty

Spółka PKP PLK wybudowała nowy wiadukt drogowy na ul. Dobrego Urobku. Z obiektu mogą już korzystać kierowcy.