URE może później wydać decyzję w sprawie taryf dla PGNiG
- Nie wykluczam, że zażądamy dodatkowych informacji z PGNiG. Może się zdarzyć, że decyzji nie będzie od 1 października, ale cały czas jeszcze badamy wniosek - powiedział Swora.
PGNiG złożył wniosek o podwyżki taryf w połowie sierpnia. Firma chce, aby nowy cennik zaczął obowiązywać od początku października.
Gazowa spółka podała także, że zmienione stawki mają obowiązywać w IV kwartale 2008 roku oraz w I kwartale 2009 roku. Spółka nie wyjaśniła, czy oznacza to, że wystąpi o kolejną podwyżkę począwszy od II kwartału 2009 roku.
Jeśli ceny miałyby wzrosnąć właśnie od początku października, to URE musi zgodzić się z argumentami PGNiG i opublikować swoją decyzję najpóźniej 16 września.