URE bada wnioski o kilkuprocentową zmianę taryfy
fot: ARC
- Ceny narzucone przez URE obowiązywałyby w taryfach socjalnych a reszta odbiorców płaciłaby rynkowo - wymyślili producenci prądu
fot: ARC
Możliwe, że zostaną one zmienione jeszcze w tym roku. Proponowane podwyżki są nieznaczne - poinformował PAP prezes URE Mariusz Swora.
- Proponowane wzrosty są nieznaczne, kilkuprocentowe. W tej chwili badamy sprawę, postępowanie jest w toku. Decyzja zapadnie prawdopodobnie jeszcze w tym roku - powiedział prezes.
Jak dowiedział się PAP, skala proponowanych przez spółki podwyżek to ok. 5 proc., regulator najprawdopodobniej zatwierdzi wnioskowane korekty taryf.