Umowa KGHM i Taurona w sprawie budowy bloku energetycznego na początku 2010

Zarząd KGHM na początku 2010 roku może podpisać ostateczną umowę z Tauronem w sprawie budowy bloku energetycznego w Elektrowni Blachownia - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

- W tym roku spółka już nie podpisze ostatecznej umowy - powiedziało PAP źródło zbliżone do spółki.

Według nieoficjalnych informacji, szczegóły umowy są już omówione, jednak ostateczną decyzję, czy KGHM zaangażuje się w ten projekt, podejmie rada nadzorcza spółki. Termin najbliższego posiedzenia rady KGHM nie jest jeszcze wyznaczony, ale może to być przełom stycznia i lutego przyszłego roku.

Tauron i KGHM w kwietniu tego roku podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie węglowego bloku energetycznego w Elektrowni Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Według informacji prasowych, może tam powstać blok o mocy około 800 MW, kosztem ok. 4-5 mld zł. KGHM ma być inwestorem finansowym i głównym odbiorcą prądu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Tatrach wyraźne ożywienie ruchu turystycznego

Obłożenie obiektów noclegowych pod Tatrami na koniec lipca wynosiło średnio ok. 75 proc., a w części hoteli sięgało 100 proc. - powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG). Jak ocenił, po spokojnym początku wakacji wyraźne ożywienie nastąpiło od połowy lipca.

Posłuchać muzyki 320 metrów pod ziemią? Będzie można już jesienią

Kolejna edycja koncertu „Muzyka na Poziomie” odbędzie się jesienią w kopalni Guido w Zabrzu.

Jacek Korski: Wysyłamy ludzi na odprawy i górnicze urlopy, a potem płaczemy, że pracowników brakuje

Raptem tydzień byłem na urlopie, a tu sezon ogórkowy niemal się zaczął. Nie w polityce, bo tam się trochę dzieje. Najbardziej bawi mnie zmiana poglądów i ocen na temat ludzi, którzy jeszcze wczoraj byli politycznymi sojusznikami. Nie emocjonuje mnie to, bo złudzenia na temat polityków w naszym kraju straciłem już dawno.

Największy przywóz gazu do Polski z Danii i USA

Import gazu ziemnego do Polski wzrósł o 23 proc. rdr w 2025 r. a najwięcej tego paliwa sprowadzono z Danii i Stanów Zjednoczonych - poinformowało Ministerstwo Energii. Dostawy LNG stanowiły ponad 40 proc. importu.