Uliczne wyścigi w centrum stolicy

Tor monte carlo f1 site com

fot: f1-site.com

Polscy kibice będą mogli obejrzeć wyścigi za darmo tak jak na słynnym torze Circuit de Monaco

fot: f1-site.com

Pierwsze w Polsce wyścigi na torze miejskim pod nazwą Verva Street Racing odbędą się 21 sierpnia br. w Warszawie. Organizatorem imprezy, na której pojawią się supersportowe auta oraz czołowe ekipy wyścigowe jest PKN Orlen – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez biuro prasowe płockiego koncernu.

 

Wyjątkowy charakter wyścigom nada nie tylko lokalizacja trasy w ścisłym centrum Warszawy (rejon pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego) ale także udział teamów, które rywalizują w największych i legendarnych wyścigach jak Formuła 1, Porsche Supercup czy słynny Le Mans.

 

Zawodnicy będą pokonywać pętle o długości 2,3 km. Będzie się ona składać z 9 zakrętów. Tor będzie składał się z szybkich sektorów ale także z ostrych i wąskich wiraży, na których kierowcy będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami i precyzją. Miejskie tory robią w ostatnim czasie coraz większą furorę na świecie. Rywalizacja na nich jest niezwykle widowiskowa. Dla publiczności ważny jest fakt, że mogą podziwiać kierowców naprawdę z bliska. Ich popularności dowodzą wyścigi F1. W ich kalendarzu znajdują się bowiem zawody zlokalizowane na miejskich torach w Monte Carlo, Macao, Walencji i Singapurze.

 

PKN Orlen aktywnie wspiera sporty motorowe od ponad dekady. Sukcesy na rajdowych trasach od lat święci Orlen Team, a w tym roku zbudowaliśmy pierwszy polski zespół wyścigowy rywalizujący w legendarnych zawodach Porsche Supercup - Verva Racing Team. Wiemy, że oba te zespoły mają w naszym kraju rzeszę fanów, ale ze względów obiektywnych nie mogą w pełni zaprezentować swojego potencjału przed polską publicznością. Dlatego postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i zorganizowaliśmy tor wyścigowy w sercu Warszawy, na który zapraszamy najlepszych kierowców i zespoły na świecie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen.


Start w Verva Street Racing zapowiedział m.in. jeden z najlepszych zespołów F1, który wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata w klasyfikacji konstruktorów. W roli gospodarza wystąpi VERVA Racing Team, pierwszy polski zespół rywalizujący w prestiżowej serii Porsche Supercup. Gościnnie zaprezentuje się także rajdowy zespół ORLEN Team na czele z Krzysztofem Hołowczycem. Lista startowa będzie systematycznie ujawniana w kolejnych tygodniach poprzedzających imprezę.



Rywalizacja sportowa podczas imprezy będzie odbywać się w systemie dwuetapowym. Każdy wyścig będzie poprzedzony runda kwalifikacyjną. Rywalizacja zostania urozmaicona o demonstracyjne przejazdy takich „wojowników szos” jak : Lamborghini, Ferrari, Porsche, czy Dodge Viper. Publiczność będzie mogła także obejrzeć pokaz Orlen Team i kaskaderów.

 

Z uwagi na rozległy teren imprezy organizatorzy rozmieszczą wzdłuż całej trasy aż 8 dużych telebimów tak, aby każdy mógł na bieżąco śledzić to, co akurat dzieje się na torze i jego okolicy.


- Impreza skierowana jest również do rodzin z dziećmi, a nie tylko zagorzałych fanów motoryzacji. Verva Street Racing to kilkugodzinne wydarzenie. Chcemy zachęcić do przybycia także tych nieco mniej zainteresowanych wyścigami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowujemy np. specjalne mini miasteczko zabaw – dodaje Leszek Kurnicki z PKN Orlen.


Przed rozpoczęciem rywalizacji na torze, odbędzie się Pit Party (jedynie dla posiadaczy specjalnych biletów), którzy będą mieli okazję wejść do zaaranżowanego paddocku i przyjrzeć się z bliska bolidom, samochodom wyścigowy i rajdowym. Strefa Pit Party to najlepsze miejsce dla łowców autografów i kolekcjonerów pamiątkowych zdjęć.


Teren imprezy zostanie wzbogacony m.in. o strefy gastronomiczne, a także strefy zabaw dla dzieci. W przerwach pomiędzy wyścigami i pokazami z głośników rozbrzmiewać będzie muzyka grana przez DJ’a. Swoje siły podczas Verva Street Racing sprawdzą także polskie gwiazdy kina, sportu oraz muzyki, które zmierzą się w wyścigu gokartów.


Wstęp na imprezę jest wolny. Organizator prowadzi jedynie sprzedaż biletów na miejsca siedzące (specjalne trybuny), które zostaną zbudowane w najbardziej atrakcyjnych częściach trasy. Bilety od 14 lipca będą do nabycia na eventim.pl oraz wybranych stacjach Orlen ( w sprzedaży pod koniec miesiąca).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jest już Rada Interesariuszy dla wpisu Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza na listę UNESCO

Podczas inauguracyjnego posiedzenia, które odbyło się w Sztolni Królowa Luiza, oficjalnie powołano Radę Interesariuszy – grono przedstawicieli różnych środowisk, którzy będą uczestniczyć w procesie przygotowania nominacji „Historycznego kompleksu wydobycia węgla kamiennego w Zabrzu (XVIII–XX wiek)” do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jak Konopnicka odwiedziła hutę, a Żeromski dąbrowskich górników

Przemysłowa Dabrowa Górnicza kryje wiele literackich tajemnic. W mieście, gdzie przed 100 laty dominowało hutnictwo i górnictwo regularnie bywali literaci, muzycy czy politycy.

Gliwiczanie zamieniają plastik w monumentalną sztukę

Specjalistyczne maszyny, prasa termiczna, drukarki 3D i setki plastikowych nakrętek oraz butelki PET przynoszone bezpośrednio przez mieszkańców. Przez dwa intensywne lipcowe weekendy Centrum Edukacji Ekologicznej Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Gliwicach zamieniło się w unikalne, upcyklingowe „laboratorium” produkcyjne. Pod okiem artystki wizualnej Matyldy Sałajewskiej Gliwiczanie testowali granice tworzyw sztucznych z odzysku, tworząc elementy pod wielkoformatową instalację kinetyczną.

Górnik z Chwałowic zwycięża debiutując w nowej dyscyplinie

Cage Boxingu to boks w rękawicach do MMA. Zawodnicy walczą ze sobą na ringu o wielkość 9 metrów kw. Reguły walki są bardzo zbliżone do bokserskich. Ciosy proste, sierpowe czy haki – wszystko jest dozwolone. Rywalizacja trwa przez 3 rundy po 3 minuty.