Uchylenie wyroku w sprawie podatku od wyrobisk górniczych
fot: ARC
W wyniku awarii nikt nie został poszkodowany
fot: ARC
Naczelny Sąd Administracyjny uchylił 19 października br. wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie podatku od wyrobisk górniczych kierując go do ponownego rozpatrzenia. Jednocześnie sąd zarządził zwrot kosztów postępowań na rzecz Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Skarga została złożona w imieniu JSW do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie przez Partner Deloitte, pełnomocnika spółki.
- Czekamy teraz na pisemne uzasadnienie wyroku, wówczas będzie można ustosunkować się do sprawy. Liczymy, że kolejny wyrok będzie dla nas korzystny – powiedziała portalowi nettg.pl Katarzyna Bajer-Jabłońska, rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
-Jeśli informacja się potwierdzi będziemy dalej walczyć o należne nam środki, nawet w Brukseli.
Ja tylko cieszę się z tego, że Jastrzębska Spółka Węglowa ma dobre wyniki, ponieważ inaczej rozmawia się o interesach z biednym, a inaczej z bogatym – powiedział portalowi nettg.pl wójt gminy Ornontowice Kazimierz Adamczyk.