Tusk: Szczególnie w kwestii gazowej UE powinna mieć wspólne stanowisko
fot: Jarosław Galusek
Decyzję o sprzedaży m.in. 10 proc. akcji KGHM premier Donald Tusk ogłosił we wtorek po południu na konferencji prasowej <i>(zdj. arch.)</i>
fot: Jarosław Galusek
Donald Tusk podkreślił, że szczególnie w kwestii gazowej Unia Europejska powinna mieć wspólne stanowisko, by wszystkim członkom zapewnić bezpieczeństwo energetyczne - podała w poniedziałek Informacyjna Agencja Radiowa IAR.
Podczas obchodów 69. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku, premier powiedział, że ważne jest pokazanie w Unii Europejskiej jednolitego polskiego stanowiska w najstotniejszych sprawach. Donald Tusk uznał, że media na siłę kreują różnice między Pałacem Prezydenckim a Kancelarią Premiera. Dodał, że ostateczne ustalenia co do strategii polskiej delegacji na szczycie, zapadną na pokładzie samolotu, którym wraz z prezydentem udaje się do Brukseli.Donald Tusk dodał, że systematycznie rozmawiał z unijnymi liderami o sytuacji na Kaukazie. Wczoraj sprawę - podobnie jak prezydent- omawiał jeszcze z Nicholasem Sarkozym i Angelą Merkel. Premier powiedział, że prezydent Francji ma już gotowe stanowisko, ale właściwym miejscem, żeby je przedstawić jest szczyt przywódców Wspólnoty.
Unijni przywódcy mają dzisiaj zastanowić się, jakie podjąć kroki, by załagodzić kaukaski konflikt. Ich obrady będą uważnie śledzone zarówno w Moskwie jak i w Tbilisi.