Trwa dochodzenie, jak doszło do tego zdarzenia

fot: Witold Gałązka/ARC

W kopalni Ruda dzięki mobilizacji załogi udaje się prowadzić roboty siłami własnej załogi

fot: Witold Gałązka/ARC

W kopalni Ruda w ruchu Bielszowice w niedzielę, 24 listopada, o godz. 8.10 miał miejsce wypadek ciężki - poinformował portal netTG.pl dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

Do wypadku doszło na poziomie 1000. W wyniku tego zdarzenia ślusarz ma zmiażdżoną nogę. Nie wiadomo, jak do tego doszło, dlatego odpowiednie służby na miejscu próbują ustalić przyczyny. Trwa dochodzenie.

KWK Ruda ruch Bielszowice wchodzi w struktury Polskiej Grupy Górniczej. W 2019 r. w górnictwie miało miejsce 9 wypadków ciężkich, a w ich wyniku zostało poszkodowanych 9 osób.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Muszą opracować strategię. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne

Nowe obowiązki dla firm z branży energetycznej. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki publikuje wytyczne do strategii zabezpieczających.

Czyste powietrze na wyciągnięcie ręki

Reforma programu Czyste Powietrze uporządkowała zasady wsparcia i wprowadziła rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo beneficjentów.

Więcej pociągów, łatwiejsze podróże. PKP Intercity integruje się z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią

Od 1 sierpnia mieszkańcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mogą korzystać z dużych udogodnień w codziennych dojazdach. To efekt porozumienia pomiędzy GZM a PKP Intercity, w ramach którego 30-dniowe Metrobilety będą honorowane na pokładach pociągów krajowego przewoźnika.

Z pociągu Kolei Śląskich nad wodę – często to zaledwie kilka kroków

Wracają upały. Plaża w Goczałkowicach-Zdroju i kąpielisko Pogoria to miejsca, do których można dotrzeć niemal prosto z pociągu. Koleje Śląskie zachęcają do wakacyjnych wycieczek nad wodę specjalną ofertą i przypominają, że udany wypoczynek zaczyna się od bezpiecznej podróży, a kończy na odpowiedzialnym zachowaniu nad wodą.