Trudna przyszłość przed polską energetyką i górnictwem
W wystąpieniach i dyskusji dominowały m.in. kwestie perspektyw górnictwa i elektrowni węglowych w Polsce w europejskim kontekście tzw. pakietu klimatycznego. Tematem wciąż wracającym był problem możliwości inwestycyjnych w obu sektorach.
Eurodeputowany, Jerzy Buzek zwrócił uwagę na fakt, że Unia Europejska jest światowym liderem w walce z globalnym ociepleniem. Jej zasadniczym celem - w perspektywie 2020 roku - jest redukcja o jedną piątą emisji gazów cieplarnianych, w tym zwłaszcza dwutlenku węgla. Buzek przypomniał, że Polska wzięła na siebie odpowiedzialność za przygotowanie Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej ONZ, która za dwa tygodnie odbędzie się w Poznaniu.
Organizatorem konfrencji był wydawca \"Nowego Przemysłu\".