Tauron wśród laureatów konkursu Liderzy Świata Energii

1556182997 tauron liderzyswiataenergii

fot: Tauron

Spółka Tauron Dystrybucja główną nagrodę otrzymała w kategorii Producent Roku m.in. za rekordową ilość odnawialnych źródeł energii przyłączonych do sieci energetycznej

fot: Tauron

Kapituła konkursu Liderzy Świata Energii przyznała spółce Tauron Dystrybucja główną nagrodę w kategorii Producent Roku - poinformowało portal netTG.pl biuro prasowe spółki Tauron Polska Energia.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu, Tauron Dystrybucja otrzymał nagrodę m.in. rekordową ilość odnawialnych źródeł energii przyłączonych do sieci energetycznej. W pierwszym kwartale 2019 r. przyłączył do sieci energetycznej blisko 2,5 tys. odnawialnych źródeł energii o mocy blisko 35 MW. To ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spośród wszystkich przyłączonych w pierwszym kwartale mikroinstalacji, zdecydowana większość została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Oprócz tego przyłączone zostały dwie elektrownie wiatrowe i jedna wodna.

Spółka przyłączyła także 18 odnawialnych źródeł energii innych niż mikroinstalacje, z których dwie nie zostały wykonane w technologii fotowoltaicznej. Były to elektrownia wodna i elektrownia wykorzystująca biogaz rolniczy. Pozostałą część stanowią elektrownie PV. W sumie łączna moc instalacji przyłączonych w pierwszym kwartale wyniosła blisko 35 MW.

Dla porównania, w całym 2018 r. do sieci spółki zostało przyłączonych ponad 8 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 75 MW. W pierwszym kwartale ubiegłego roku TAURON przyłączył ponad 1,1 tys. odnawialnych źródeł energii o mocy 9,3 MW. W całym 2017 r. do sieci spółki zostało przyłączonych nieco ponad 4 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 24 MW.

W sumie TAURON przyłączył do sieci energetycznej już ponad 19,5 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 141 MW.

W ubiegłym roku Tauron Dystrybucja otrzymał nagrodę w kategorii Handlowiec Roku m.in. za podejmowanie innowacyjnych projektów i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do rozwoju branży energetycznej.

Konkurs Liderzy Świata Energii ma na celu popularyzację osób, przedsięwzięć i przedsiębiorstw, które przyczyniły się w Polsce do rozwoju rynku energetycznego, najciekawszych oferowanych tam produktów i rozwiązań, a także do promocji polskiej myśli technicznej w zakresie energetyki.

Wyróżnienie przyznawane jest w sześciu kategoriach: Człowiek Roku, Producent Roku, Innowacja Roku, Handlowiec Roku, Dostawca Rozwiązań dla Sektora oraz Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.