Tauron uczestnikiem rynku bilansującego
Trwa proces koncentracji obrotu hurtowego w Grupie Tauron. 21 sierpnia w Warszawie została zawarta pomiędzy operatorem systemu przesyłowego a Tauron Polska Energia umowa na świadczenie usług przesyłania energii elektrycznej. Dokument wszedł w życie od 1 września i od tego momentu Tauron stał się uczestnikiem rynku bilansującego. Umożliwi to spółce aktywne uczestnictwo w rynku energii elektrycznej w Polsce.
Posiadanie umowy przesyłowej jest warunkiem koniecznym, aby Tauron mógł uczestniczyć w Giełdzie Energii Elektrycznej oraz stać się uczestnikiem innych platform obrotu energią elektryczną w kraju.
Dzięki przejęciu bilansowania handlowego do swojej jednostki grafikowej od innych spółek Grupy i jego koncentracji Tauron będzie mógł zaoferować konkurencyjne i atrakcyjne zasady dotyczące bilansowania handlowego.
Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju. Spółka jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.