Tauron sponsorem reprezentacji olimpijskiej

Malysz pzn pl

fot: pzn.pl

Tauron stał się sponsorem reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie

fot: pzn.pl

Do grona sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego i naszej reprezentacji olimpijskiej na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver dołączyła wczoraj spółka Tauron Polska Energia SA. Holding energetyczny z Katowic będzie wspierał przez najbliższy rok statutową działalność Komitetu i operację ,,Vancouver 2010\".

- Znalezienie się w elitarnym gronie członków polskiej rodziny olimpijskiej to dla nas wielkie wyróżnienie. Należą do niej przecież znane i powszechnie cenione marki. Cieszę się, że znaleźliśmy się w tak doborowym towarzystwie – powiedział prezes Taurona, Dariusz Lubera. - Sponsorowanie PKOl i narodowej reprezentacji olimpijskiej wynika z naszej strategii komunikacji, w której chcemy akcentować wszelkie przejawy pozytywnej energii. Naszym sportowcom będziemy gorąco kibicować – dodał.

- Polski Komitet Olimpijski jest wielce rad, że do sponsorskiej współpracy zdołał pozyskać tak zacnego i silnego ekonomicznie partnera - cieszył się sternik PKOl, Piotr Nurowski. - Tauron Polska Energia SA jest postrzegany w świecie gospodarki jako podmiot dobrze zorganizowany i wzorowo zarządzany. Należy do grona potentatów energetycznych. Kontrahenci powszechnie cenią go także za innowacyjność i nowoczesność. To dodatkowa mobilizacja także dla naszej organizacji. Chcemy bowiem, aby właśnie taki - nowoczesny i dynamiczny, nie stroniący od najpoważniejszych wyzwań - był rodzimy sport, w tym olimpijski. Razem możemy ten cel osiągnąć - przekonywał.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Węgiel, gaz i OZE. Gra o równowagę w cieniu europejskiej polityki klimatycznej

Nie będzie rewolucji w unijnej polityce klimatycznej, ale możliwe są korekty, które złagodzą presję kosztową na energetykę. O przyszłości systemu handlu emisjami, roli węgla i gazu w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz ryzyku luki mocowej rozmawiamy z dr. hab. inż. Stanisławem Tokarskim z Głównego Instytutu Górnictwa, który przekonuje, że Polska powinna postawić na dwa filary bezpieczeństwa – równowagę między gazem a węglem – przy jednoczesnym rozwoju OZE i energetyki jądrowej.

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.