Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.05 PLN (-3.57%)

KGHM Polska Miedź S.A.

308.10 PLN (+3.04%)

ORLEN S.A.

129.52 PLN (+3.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.04 PLN (-0.72%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.42 PLN (-4.89%)

Enea S.A.

26.36 PLN (+1.07%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

30.65 PLN (-1.45%)

Złoto

4 748.00 USD (-0.09%)

Srebro

74.21 USD (-0.09%)

Ropa naftowa

97.18 USD (+0.14%)

Gaz ziemny

2.73 USD (-0.15%)

Miedź

5.74 USD (-0.20%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.22%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.05 PLN (-3.57%)

KGHM Polska Miedź S.A.

308.10 PLN (+3.04%)

ORLEN S.A.

129.52 PLN (+3.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.04 PLN (-0.72%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.42 PLN (-4.89%)

Enea S.A.

26.36 PLN (+1.07%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

30.65 PLN (-1.45%)

Złoto

4 748.00 USD (-0.09%)

Srebro

74.21 USD (-0.09%)

Ropa naftowa

97.18 USD (+0.14%)

Gaz ziemny

2.73 USD (-0.15%)

Miedź

5.74 USD (-0.20%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.22%)

Woda w rzece Bystrzycy powoli opada. Prognozy pogody są optymistyczne

1726570025 lubachow12

fot: Ekoenergia Tauron

Według informacji płynących z Lubachowa zrzut z zapory obniżył się, jednak sytuacja jest nadal dynamiczna

fot: Ekoenergia Tauron

Są kolejne informacje w sprawie zbiornika Mietków, należącego do Wód Polskich, gdzie nastąpił nieprognozowany, nagły zrzut wody ze zbiornika w Lubachowie, którego administratorem jest elektrownia wodna należąca do spółki Tauron.

„W niedzielę doszło do niekontrolowanego przelania się wody przez koronę tamy przy elektrowni wodnej Lubachów. Stało się to po jednym z największych w historii dopływów wody do zbiornika, niemożliwym do kontroli. Ze względu na odległość od zapory efekty przelania były odczuwalne na zbiorniku Mietków po kilkunastu godzinach, w poniedziałek 16 września. Grupa Tauron działa zgodnie z wytycznymi regionalnych Centrów Zarządzania Kryzysowego i walczy ze skutkami powodzi. Ponad 700 pracowników Tauron Dystrybucja w trudnych warunkach pracuje nad przywróceniem zasilania dla rejonów dotkniętych powodzią. Zalane jest 8 elektrowni wodnych Tauron Ekoenergia. W trakcie weekendu ewakuowano załogi z wielu elektrowni. Uszkodzeniu uległo również oświetlenie w 68 gminach. Powodzią dotkniętych zostało również kilkudziesięciu pracowników Grupy” – czytamy w komunikacie Taurona.

Przypomnijmy, że na posiedzeniu sztabu kryzysowego 17 bm. we Wrocławiu poinformowano, że do zbiornika Mietków, należącego do Wód Polskich, nastąpił nieprognozowany, nagły zrzut wody ze zbiornika w Lubachowie, którego administratorem jest elektrownia wodna należąca do spółki Tauron.

Premier Tusk przyjął informację „o zrzucie wody, o braku współpracy i kooperacji jako szokującą”.

- Po odprawie podejmę działania. Ja od Tauronu nie będę przyjmował wyjaśnień, że działali zgodnie z prawem. Od wszystkich wymagam czujności. Nie ma czasu na proceduralne wygodnictwo – mówił premier.

O nieprognozowanym zrzucie ze zbiornika, którego administratorem jest elektrownia wodna Lubachów, należąca do spółki Tauron, poinformowały wcześniej Wody Polskie.

Tymczasem według informacji płynących z Lubachowa zrzut z zapory obniżył się, jednak sytuacja jest nadal dynamiczna. Obecnie ma on 91 m3/s. Woda w rzece Bystrzycy powoli opada. Prognozy pogody są optymistyczne.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Przedstawiciele Fedu oceniają ryzyko wynikające z wojny z Iranem jako dwustronne

Przedstawiciele Fedu oceniają ryzyko wynikające z wojny z Iranem jako dwustronne - wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu. Wysoka inflacja przez dłuższy czas mogłaby uzasadniać podwyżki stóp proc.

GPW zyskała po zawieszeniu broni na Bliskim Wschodzie. Traci dolar, tanieje ropa naftowa

Warszawska GPW zyskała po ogłoszonym w środę zawieszeniu broni na Bliskim Wschodzie; indeks WIG20 urósł o 3,85 proc. Spółka KGHM zakończyła sesję wzrostem o 9,85 proc., a Orlen stracił 2,84 proc. Słabł kurs dolara oraz spadły notowania ropy naftowej; Brent wyceniana jest na 94,47 dol.

1753256574 motyka3

Znamy termin spotkania w sprawie przyszłości górnictwa. Związki ogłosiły pogotowie, minister zaprasza

Miłosz Motyka, minister energii na 20 kwietnia zaprosił 12 szefów branżowych związków zawodowych na spotkanie w sprawie finansowania sektora górnictwa kamiennego w 2026 roku. Rozpocznie się o godz. 17. w Warszawie, w siedzibie resortu. 

Silne wstrząsy w kopalni ROW Rydułtowy. Trzy osoby poszkodowane AKTUALIZACJA

W kopalni ROW Rydułtowy należącej do Polskiej Grupy Górniczej w nocy z 8 na 9 kwietnia doszło do dwóch wstrząsów. Z zagrożonego rejonu wycofano 24 osoby. Dwóch górników zostało poszkodowanych.