Tauron: Nabór do rady nadzorczej
Kandydaci do składu rady nadzorczej powinni posiadać zdany egzamin na kandydata na członka rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, bądź dokument zwalniający z obowiązku zdawania egzaminu (wpis na listę radców prawnych, adwokatów,biegłych rewidentów, doradców inwestycyjnych, stopień naukowy doktora nauk prawnych lub ekonomicznych).
Od kandydatów wymagane jest wykształcenie wyższe: prawnicze, ekonomiczne lub specjalistyczne branżowe z zakresu energetyki,oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach pracy związanych z działalnością gospodarczą, finansową obsługa prawną, zarządzaniem lub nadzorem właścicielskim.
Spółka oczekuje też na oferty od kandydatów mających doświadczenie związane z funkcjonowaniem spółek sektora elektroenergetycznego,bądź doświadczenie związane z wykonywaniem funkcji członka rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.
Każdy kandydat zobowiązany jest do złożenia zgłoszenia i oświadczeń, których wzór stanowi załącznik do ogłoszenia oraz C.V. na maksymalnie dwóch stronach papieru formatu A4.
Zgłoszenie i oświadczenia należy złożyć w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie na adres: Departament Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji III Ministerstwo Skarbu Państwa ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, z dopiskiem „Dotyczy ogłoszenia nr 292/2008/DNWiP3 z dnia 12.08.2008 r. – spółka Tauron Polska Energia S.A z siedzibą w Katowicach”.