Tauron liczy na kilka miliardów złotych z giełdy
Jak mówił w piątek Dariusz Lubera, prezes spółki, pierwszy pakiet akcji Taurona trafi na parkiet na przełomie III i IV kw. 2009 r. Kolejny - w 2010 r. Ale kontrolę nad spółką zachowa rząd. Tauron ma być trzecim polskim koncernem energetycznym na giełdzie - na październik br. zaplanowano ofertę Enea SA, na początek przyszłego roku zaś szykuje się emisja akcji Polskiej Grupy Energetycznej.