Tauron: klienci stawiają na nowoczesne usługi i kanały komunikacji

fot: Maciej Dorosiński

Wiceprezes Tauron Sprzedaż Grzegorz Lot poinformował, że każdy z klientów otrzyma nowy rachunek w terminie wyznaczonym dla dotychczasowego okresu rozliczeniowego. Osoby, które korzystają z rozliczeń sześciomiesięcznych (prognozowych) i otrzymują faktury w marcu i wrześniu, nowy rachunek dostaną po raz pierwszy w marcu

fot: Maciej Dorosiński

Z podsumowania sprzedaży energii elektrycznej w 2015 r. wynika, że klienci indywidualni Taurona coraz chętniej korzystają z nowoczesnych produktów energetycznych i wybierają elektroniczne kanały komunikacji. W 2015 r. aż 28 proc. klientów z segmentu gospodarstw domowych korzystało z elektronicznej formy rachunku za prąd, a prawdziwym hitem sprzedaży były produkty Elektryk 24 H oraz Serwisant 24 H - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. 

Usługi Elektryk 24 H oraz Serwisant 24 H wybrało już ponad 400 tys. klientów indywidualnych. Zaletą tych produktów jest gwarancja, że - w przypadku awarii instalacji elektrycznej lub sprzętu gospodarstwa domowego - klient może liczyć na natychmiastową pomoc "fachowca nie z przypadku", ale rekomendowanego przez Tauron. Usługi Elektryk 24 H i Serwisant 24 H dają również gwarancję, że usterka zostanie usunięta nie tylko szybko i profesjonalnie, ale i bez dodatkowych kosztów. Usługa zawarta jest bowiem w cenie prądu określonej w promocyjnym cenniku.

- Bardzo nas cieszy, że strategia rozwoju innowacyjnych produktów Taurona sprawdza się na rynku, czyli, że klienci nie tylko deklarują chęć korzystania z takich usług - co wykazały prowadzone przez nas badania - ale decydują się na ich zakup. Co ich przekonuje? Myślę, że korzyści. Po pierwsze, profesjonalny serwis w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od zgłoszenia usterki. Po drugie, pomoc w przypadku awarii instalacji elektrycznej w czasie nie dłuższym niż cztery godziny. Po trzecie, gwarancja atrakcyjnej ceny oraz ochrona przed podwyżkami prądu przez cały okres trwania umowy - informuje Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Warto zaznaczyć, że decyzje o zakupie produktów energetycznych nie są jednorazowe. Aż 98 proc. klientów, którzy korzystają z energii elektrycznej w gospodarstwach domowych po zakończeniu okresu obowiązywania umowy potwierdza chęć dalszego korzystania z produktów energetycznych.

- Dla Taurona to bardzo ważna informacja, bo sztuką jest sprzedaż produktów, które przynoszą zarówno wymierną wartość dla klientów jak i potwierdzają możliwość budowania w oparciu o te produkty trwałej wartość firmy - dodaje Lot.

W minionym roku Tauron odnotował również znaczący wzrost klientów indywidualnych, którzy - po wcześniejszej zmianie - wracają do swojego sprzedawcy. W 2015 r. na powrót zdecydowało się 47 proc. klientów indywidualnych.

- Wyniki podsumowania działalności w 2015 r. na rynku sprzedaży energii elektrycznej dla klientów odczytujemy nie tyle jako sukces, ile jako zobowiązanie do stałego budowania zaufania naszych klientów. Bo zawsze pamiętamy, że to klienci - swoimi decyzjami i wyborami - dają i zabierają "licencję na sprzedaż" - podsumowuje wiceprezes.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.