Tauron: Do 2017 roku inwestycje odtworzeniowe
fot: Jarosław Galusek
Tauron przedstawił swoją strategię działania do 2012 roku
fot: Jarosław Galusek
- Dopiero po 2017 roku zaobserwować będziemy mogli przyrost mocy – powiedział podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano nową strategię firmy Dariusz Lubera, prezes energetycznego koncernu.
Inwestycje, jakie firma planuje przeprowadzić do 2012 roku kosztować będą 13,5 mld zł. Obecnie Tauron posiada połowę środków na ich realizację. Zarząd jest zgodny w opinii, że koncern nie udźwignie ich ciężaru bez zaangażowania partnerów strategicznych, jednak wobec dużego zainteresowania potencjalnych inwestorów sektorem energetycznym pozyskanie środków nie powinno stanowić problemu.
Niepokój wiceprezesa Stanisława Tokarskiego wywołała podwyżka cen węgla, zapowiedziana przez głównego dostawcę surowca dla Tauron Polska Energia – Kompanię Węglową. Zdaniem prezesa Tokarskiego skala podwyżek wynieść może do 50 proc.