Tauron: Akcje pracownicze przekazane

Tauron logo1
Zakończył się proces nieodpłatnego przekazywania akcji uprawnionym pracownikom spółek, które weszły w skład Grupy Tauron: Enion Grupa Tauron SA, EnergiaPro Grupa Tauron SA i Elektrownia Stalowa Wola SA. Akcje otrzymało ponad 17 tys. osób. Z kolei umowy zamiany akcji Południowego Koncernu Energetycznego SA na akcje Tauron Polska Energia SA powinny być zawarte pomiędzy 19 listopada 2008 r. a 19 listopada 2009 r.

W Elektrowni Stalowa Wola SA podpisywanie umów nieodpłatnego zbycia akcji rozpoczęto 14 stycznia br. 3 317 039 akcji spółki o wartości nominalnej 10 zł każda przekazano 1 512 uprawnionym pracownikom. W Enion Grupa Tauron SA podpisywanie umów rozpoczęto 20 sierpnia br. 453 975 akcji o wartości nominalnej 100 zł każda przekazano 8 927 uprawnionym pracownikom. 27 sierpnia rozpoczęto podpisywanie umów w EnergiaPro Grupa Tauron SA. 6 668 uprawionych pracowników otrzymało 129 657 akcji o wartości o wartości nominalnej 100 zł każda.

Inaczej sytuacja wygląda w PKE SA, ponieważ akcje tej spółki były udostępnione uprawnionym pracownikom w latach 2001-2002, a pracownikom ZEC Bielsko-Biała w 2003 roku - poinformował nettg.pl Paweł Gniadek z Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR Tauron PE.

Od 19 maja do 19 sierpnia br. uprawnieni akcjonariusze PKE SA składali oświadczenia o zamiarze zamiany posiadanych akcji PKE SA na akcje Tauron Polska Energia SA. Oświadczenia takie złożyło 8 026 uprawnionych akcjonariuszy, posiadających łącznie 22 046 302 akcje o wartości nominalnej 10 zł każda. Do zamiany zostało zgłoszonych 22 046 290 akcji.

Proces nieodpłatnego zbywania przez Skarb Państwa akcji uprawnionym pracownikom prowadzony jest w oparciu o przepisy ustawy z 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji (Dz.U. Nr 171 poz. 1397, z późn. zm.).

Tauron Polska Energia SA - spółka powstała w grudniu 2006 roku, a faktycznie rozpoczęła działalność 9 maja 2007 roku, kiedy - zgodnie z rządowym „Programem dla elektroenergetyki” - wniesiono do niej akcje: EnergiiPro SA, Enionu SA, Południowego Koncernu Energetycznego SA i Elektrowni Stalowa Wola SA.
Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju. Spółka jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.