Tarnowskie Góry: łódki pod wodą, Sztolnia wyjaśnia okoliczności wypadku

fot: Krystian Krawczyk

Do tej pory Sztolnię Czarnego Pstrąga odwiedziła ponad 2,5 mln turystów

fot: Krystian Krawczyk

We wtorek (13 września) w Sztolni Czarnego Pstrąga doszło do wypadku. Zatonęło siedem łódek, na których płynęły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Ochab. W wodzie głębokiej na ok. 90 cm, której temperatura wynosiła ok. 6 st. C, znalazło się 50 osób. Poszkodowanym pomogła policja i straż pożarna. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Dzień po zdarzeniu Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które jest właścicielem Sztolni, wydało oświadczenie, w którym wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

"Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej informuje, iż dopełniło wszelkich starań, aby wycieczka Koła Gospodyń Wiejskich do Sztolni Czarnego Pstrąga (Ochaby) z dnia 13.09.2016 przebiegła bezpiecznie. Niestety część uczestniczek podziemnego rejsu nie zastosowała się do komunikatów związanych z bezpieczeństwem, w wyniku czego jedna z łodzi zaczęła nabierać wody pociągając za sobą na dno sześć kolejnych. Dementujemy przy tej okazji doniesienia jakoby łodzie miały się wywrócić. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przed każdym przepływem przewodnicy informują turystów o zasadach bezpieczeństwa. Do tej pory obiekt obsłużył ponad 2,5 mln turystów, dlatego prosimy, aby sytuację tę traktować incydentalnie. Obiekt jest bezpieczny i jedyny w swoim rodzaju" - czytamy w oświadczeniu, które zostało opublikowane na stronie internetowej Sztolni.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wzrost cen energii i surowców może ograniczyć skalę poprawy w przemyśle

Wyższe ceny energii i surowców, które zostały wywołane przez wojnę w Zatoce Perskiej, uderzą w branże energochłonne, co może ograniczać skalę poprawy w całym przemyśle - napisali ekonomiści banku PKO BP w komentarzu do danych GUS.

Wkrótce modernizacja katowickiego tunelu i kopuły na rondzie gen. Ziętka

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach przystępuje do realizacji zadań związanych z modernizacją i remontem infrastruktury technicznej Tunelu Katowickiego oraz obiektu „Kopuła nad Rondem”. Prowadzone prace poprawią bezpieczeństwo użytkowników.

Enea: Polska będzie potrzebować kilkanaście mln ton węgla; Bogdanka może dać połowę

W perspektywie 10 lat Polska może potrzebować kilkanaście milionów ton węgla rocznie; połowę tego zapotrzebowania może zaspokoić Bogdanka - uważają przedstawiciele Enei, głównego akcjonariusza Bogdanki.

Praca dla górników w Kolejach Śląskich. PGG organizuje spotkanie informacyjne w Katowicach