Zabrze: rozruch suchej części Sztolni Królowa Luiza
Pierwsi turyści przeszli w piątek testowo tzw. suchym odcinkiem udostępnianej w Zabrzu do zwiedzania sztolni odwadniającej z XIX w. Tę część podziemi pokonuje się pieszo. Ponadkilometrowy tor wodny, którym pływały będą łodzie, ma być otworzony po wakacjach. - To były grupy na swój sposób pionierskie; osoby, które chciały jako pierwsze zobaczyć te miejsce. Jednocześnie to