wug

Lista artykułów

Górnictwo: ogólnopolska konferencja o bhp

O bezpieczeństwie pracy w podziemnych, odkrywkowych i otworowych kopalniach w Polsce obradować będą we wtorek i środę (1-2 kwietnia) w Zawierciu uczestnicy cyklicznej, XVI Konferencji „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie".Spotkanie organizują eksperci Wyższego Urzędu Górniczego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników

Konferencje: o BHP w górnictwie

Około 160 uczestników, reprezentujących górnictwo podziemne, odkrywkowe i otworowe ma pojawić się się na XVI Konferencji „Problemy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w polskim górnictwie", która odbędzie się 1 i 2 kwietnia br, w Hotelu Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu - poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik

Górnictwo: w Radlinie obradował zespół porozumiewawczy

We wtorek (25 marca) w Radlinie odbyło się posiedzenie zespołu porozumiewawczego dla koordynacji eksploatacji pod terenami miast: Pszów, Radlin, Rybnik, Rydułtowy i Wodzisław Śląski oraz gminy Gaszowice, prowadzonej przez kopalnie Rydułtowy-Anna i Marcel – poinformował portal górniczy nettg.pl Wyższy Urząd Górniczy.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

Górnictwo: kto pełni obowiązki prezesa WUG?

Jak informowaliśmy już w portalu górniczym nettg.pl Piotr Litwa w środę (12 marca) oficjalnie rozpocznie służbę jako wojewoda śląski. W poniedziałek (10 marca) Litwa został odwołany przez premiera Donalda Tuska ze stanowiska prezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Prezes Rady Ministrów dzień później powierzył pełnienie obowiązków prezesa WUG,

WUG: KA-60 – użytkowanie wstrzymane

4 marca br. prezes WUG wydał decyzję zakazującą Fabryce Sprzętu Ratowniczego i Lamp Górniczych FASER SA. w Tarnowskich Górach dalszego przekazywania aparatu tlenowego ucieczkowego KA-60 użytkownikom i sprzedawcom - poinformowała portal górniczy nettg.pl rzeczniczka Urzędu, Jolanta Talarczyk.

Najczęściej zawodzi człowiek

Spadająca liczba wypadków, coraz większa dbałość przedsiębiorców o przygotowanie pracowników do wykonywania zawodu, ale też powtarzające się błędy ludzkie, polegające na zbyt ryzykownym wykonywaniu prac, tolerowane przez dozór - to wnioski płynące z raportu Wyższego Urzędu Górniczego o stanie bezpieczeństwa w polskim górnictwie w 2013 r.-

Śląskie: Piotr Litwa rozmawia z dziennikarzami

- Śląskie górnictwo może być pewne, że będę jego rzecznikiem w kręgach rządowych, ale pod jednym warunkiem: że będzie to górnictwo przestrzegające prawa. Na pewno nie będę akceptował anormalnych sytuacji. Jesto ono ważną częścią śląskiej gospodarki, lecz działa w trudnych warunkach geologicznych. Jest bardzo wiele do zrobienia po setkach lat ingerowania

Górnictwo: manifestacja ZZRG pod siedzibą WUG

Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce zorganizował w piątek, 21 lutego, manifestację pod siedzibą Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Związkowcy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na problem używania w śląskich kopalniach aparatów ucieczkowych, z których część okazała się wadliwa.Chodzi o produkowane przez Faser SA