wug

Lista artykułów

1427795035 krol wug

Górnictwo: dyrektor OUG w Gdańsku powołany

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura powołał z dniem 1 kwietnia 2015 r. na stanowisko dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku Lidię Król – poinformował Wyższy Urząd Górniczy.Gdański OUG to nowy organ, który swoją działalność rozpocznie również 1 kwietnia. Obejmie nadzór nad firmami prowadzącymi prace

WUG: zmiany w centrali, powstał nowy OUG

Maciej Grabowski, minister środowiska podpisał w piątek (27 marca) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego rozporządzenie o utworzeniu z dniem 1 kwietnia Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku.

BHP też wymaga promocji

„On odpowiada za twoje bezpieczeństwo". Litery pierwszych czterech słów są czarne, ostatniego – czerwone. Dlatego żeby do świadomości dotarło. Kto jest ten „on"? To jest ten, który się przegląda. W zwierciadle bezpieczeństwa. Dziś bhp jest jak towar i wymaga promocji. Na nic ona, gdy człowiek ze zwierciadła napis nad nim potraktuje jako zbędny

Górnictwo: w WUG obradowały komisje

W Wyższym Urzędzie Górniczym odbyły się posiedzenia Komisji powołanych przez prezesa WUG - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez Urząd. W środę (11 marca) odbyło się robocze posiedzenie Komisji ds. Zagrożeń w Zakładach Górniczych. Program posiedzenia obejmował rozpatrzenie i zaopiniowanie dwóch projektów skierowanych pod obrady komisji na podstawie § 243a rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, pr

Prawo: atrakcje turystyczne pod górniczym nadzorem

Turystyka, rekreacja i lecznictwo sanatoryjne w podziemnych wyrobiskach objęte są górniczym nadzorem. Wynika to z nowelizacji ustawy Prawo geologiczne i górnicze (PGG). Zmiana zapisów ustawowych weszła w życie 1 stycznia 2015 r.

WUG: transgraniczna współpraca polsko-niemiecka

Trzysoobowa delegacja polskiego nadzoru górniczego, pod przewodnictwem Wojciecha Magiery - wiceprezesa WUG - przebywała we Freibergu. Robocza wizyta odbywała się na zaproszenie Saksońskiego Urzędu Górniczego, w celu wypracowania wspólnej koncepcji projektowej w ramach programu współpracy Interreg Polska–Saksonia 2014-2020.

Górnictwo: spektakularny sukces kopalń Kompanii Węglowej

Po raz trzeci z rzędu liderami bezpieczeństwa pracy górnictwa podziemnego zostały zakłady Kompanii Węglowej SA. Sukces górników tej spółki jest spektakularny i prestiżowy, ponieważ wywalczyli wszystkie nagrody, które były do zdobycia w tegorocznej, 20 już edycji konkursu Bezpieczna Kopalnia.

Raport WUG, czyli wypadki chodzą (nie tylko) po górnikach

Wyższy Urząd Górniczy porównał wypadkowość w górnictwie na tle innych działów gospodarki Polski. Wynika z niego, że w dziale "górnictwo i wydobywanie" odnotowano 1587 wypadków (w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2014 r.). Liderem w tych statystykach jest dział "przetwórstwo przemysłowe" - 18790 zdarzeń w statystyce wypadkowej.