Polska rewiduje swoje stanowisko w sprawie węgla
Polska planuje rozpocząć budowę swojej pierwszej elektrowni atomowej i uniezależnić się częściowo od węgla - pisze we wtorek, 15 września, francuski dziennik Le Figaro. Minister klimatu Michał Kurtyka powiedział, że Polska zmniejszy swoje uzależnienie od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii i atomu. Prawie 150 mld zł ma zostać zainwestowane w energię jądrową, a