węgiel

Lista artykułów

Sejm uchwalił ustawę mającą chronić konsumentów przed wysokimi cenami węgla

Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która ma chronić niektórych odbiorców przed wysokimi cenami węgla. Ustalona w ustawie maksymalna cena jednej tony węgla wyniesie 996,60 zł. Za głosowało 298 posłów, 15 było przeciw, a 136 wstrzymało się od głosu. Chodzi o ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na

Czy uda się konsumentów ochronić przed wysokimi cenami węgla?

Posłowie zdecydują w bloku głosowań nad ewentualnymi zmianami w projekcie ustawy dotyczącej ochrony konsumentów przed wysokimi cenami węgla. Według PiS projekt ma przeciwdziałać spekulacji. Zdaniem opozycji pozwoli on dofinansowywać państwowe spółki handlujące węglem. W środę, 22 czerwca, odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących

1579808582 sejm obrady kancelaria s

Sejmowa komisja za zwiększeniem rekompensat dla firm sprzedających węgiel

Sejmowa komisja energii poparła poprawkę, dzięki której przedsiębiorcy otrzymają większą rekompensatę sprzedając węgiel gospodarstwom domowym. Będą oni mieli ponadto dodatkowy termin na złożenie wniosków o rekompensaty. W środę sejmowa komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych rozpatrzyła rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie

1655903730 nagroda prospera pgg

Nagroda Prospera dla Polskiej Grupy Górniczej

Polska Grupa Górnicza została uhonorowana Nagrodą Prospera 2022 w kategorii Dynamika Wzrostu Sprzedaży - poinformowało biuro prasowe spółki. Nagroda została wręczona we  wtorek, 21 czerwca, czasie uroczystej gali, którą zorganizowała Poczta Polska. W imieniu spółki odebrał ją wiceprezes PGG ds. sprzedaży Adam Gorszanów. W uzasadnieniu do nagrody podkreślano, iż jest to udany

Do Polski z innych kierunków niż rosyjski od początku roku wpłynęło 2,8 mln ton węgla

- Do Polski od początku roku z innych kierunków niż rosyjski wpłynęło 2,8 mln ton węgla różnego przeznaczenia. Polskie spółki wydobywcze zapewnią 2,5 mln ton węgla, który trafi do odbiorców indywidualnych - poinformowała posłów w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Moskwa odpowiadała na pytania posłów na posiedzeniu sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i

Odbudowujemy polskie górnictwo - Sasin odpowiada Konfederacji

- My dzisiaj polskie górnictwo odbudowujemy, po latach wygaszania - powiedział w środę w Sejmie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - To zasługa rządów Prawa i Sprawiedliwości, że w ogóle mamy jeszcze dzisiaj w Polsce wydobycie węgla - dodał. Poseł Krzysztof Bosak (Konfederacja) w środę podczas plenarnego posiedzenia Sejmu zwrócił się z mównicy z wnioskiem

Na rekompensaty do zakupu węgla przewidziano w budżecie maksymalnie 3 mld zł

- Na rekompensaty do zakupu węgla przewidziano w budżecie maksymalnie 3 mld zł. Rekompensaty mają chronić odbiorców przed spekulacyjnymi podwyżkami cen tego paliwa - powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas obrad komisji sejmowej. W środę na posiedzeniu sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych odbyło się pierwsze czytanie

Spółki Skarbu Państwa zakontraktowały około 7 mln t węgla

- Spółki Skarbu Państwa zakontraktowały węgiel na poziomie ok. 7 mln t, a spółki prywatne - 2 mln t - przekazał we wtorek, 21 czerwca, wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio Dodał, że zakupy węgla rozpoczęła też Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która do końca roku ma uzyskać 3 mln t. Podczas wtorkowych obrad sejmowej Podkomisji stałej do spraw Sprawiedliwej