węgiel kamienny

Lista artykułów

Prognozy: zużycie paliw kopalnych będzie rosło

Wzrost zużycia energii w państwach BRIC spowoduje w najbliższych dekadach coraz większy popyt na węgiel, ropę i gaz ziemny, które w 2035 roku będą zaspokajać po 27 proc. globalnego zapotrzebowania energetycznego - poinformował w środę (22 stycznia) koncern naftowy BP.- Po raz pierwszy w historii ludzkości nie będzie już żadnego wyraźnie dominującego nośnika energii -

Górnictwo: w USA rośnie rola węgla

Informacje jakie ukazały się w we wtorek (21 stycznia) na stronach internetowych amerykańskiej agencji energii (Energy Information Administration – EIA) wskazują na wzrost roli węgla kamiennego w gospodarce tego kraju. Spowodowała to surowa zima i związany z tym skok cen gazu ziemnego. Zużycie węgla za trzy kwartały minionego roku było większe o około 4 proc. w

Górnictwo: Górny Śląsk za 25 lat bez węgla?

Miasta metropolii katowickiej powinny być przygotowane, że za 25 lat nie będzie już u nich wydobycia węgla - mówili wywodzący się z niemieckiego Zagłębia Ruhry uczestnicy konferencji zorganizowanej w Katowicach przez Górnośląski Związek Metropolitalny (GZM).W tej sytuacji - zdaniem niemieckich panelistów - miasta metropolii powinny stawiać na usługi oraz

Górnictwo: Enea kupuje węgiel od Bogdanki

Lubelski Węgiel Bogdanka podpisał z Enea Wytwarzenia umowy na dostawy węgla w latach 2014-2015. Kontrakty zostały parafowane w środę (15 stycznia) i zostały zawarte w ramach realizacji umowy wieloletniej – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki węglowej.Pierwsza z umów dotyczy dostaw węgla w roku 2014. Obowiązuje od 1 stycznia 2014 r. do

Górnictwo: problemem nadprodukcja i nierentowne ściany

Szacowana nawet na 10 mln ton nadprodukcja węgla, utrzymywanie nierentownych ścian wydobywczych, rozbudowana administracja i nieefektywny system wynagradzania - to niektóre problemy śląskich spółek węglowych, wskazane w raporcie z audytu w górnictwie.

Górnictwo: rekordowy wynik sprzedaży JSW

W jubileuszowym 2013 r. Jastrzębska Spółka Węglowa sprzedała największą ilość węgla od ponad 10 lat - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Spółki. Sprzedaż była wyższa od produkcji i wyniosła 14 355 tys. t węgla, z czego ponad 740 tys. t, głównie węgla koksowego, zostało ściągniętych ze zwałów.

Górnictwo: w Sejmie o sytuacji Kompanii Węglowej

Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl w czwartek (9 stycznia) w Sejmie odbyły się w obrady Nadzwyczajnej Komisji do spraw Energetyki i Surowców Energetycznych w czasie, których rozmawiano o planach restrukturyzacji polskiego górnictwa i sytuacji spółek węglowych. W gronie menedżerów, którzy zostali zaproszeni na obrady był

Górnictwo: KHW miał 43 mln zł zysku netto w 2013 r.

Katowicki Holding Węglowy (KHW) wypracował w 2013 roku prawie 43 mln zł zysku netto. Zakłada, że w tym roku wynik netto wyniesie prawie 51 mln zł - poinformował w czwartek, 9 stycznia, prezes KHW Roman Łój.- W 2013 roku praktycznie wykonaliśmy założenia dotyczące wydobycia, produkcja wyniosła 11,87 mln ton węgla. Stan zapasów był wyższy o ponad 623 tys.,