węgiel kamienny

Lista artykułów

Górnictwo: niższa produkcja węgla, ale wyższa sprzedaż

Polskie kopalnie wyprodukowały w 2016 r. 70,4 mln ton węgla kamiennego - o 1,8 mln ton mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż węgla w 2016 r. sięgnęła 73,1 mln ton i była wyższa od rocznego wydobycia o 2,7 mln ton - wynika ze wstępnych danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Katowicki oddział Agencji monitoruje sytuację w sektorze węglowym m.in. na potrzeby resortu energii. W

Górnictwo: w listopadzie kopalnie sprzedały 6,3 mln t węgla

W listopadzie br. sprzedaż węgla kamiennego z polskich kopalń wyniosła ok. 6,3 mln ton i była o ok. 200 tys. ton wyższa od wydobycia w tym okresie, a zapasy węgla spadły do ok. 2,7 mln ton - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Katowicki oddział Agencji monitoruje sytuację w sektorze węglowym na potrzeby Ministerstwa Energii. W ostatnim dniu 2016 roku ARP opublikowała

Za polski węgiel jesteśmy w stanie zapłacić więcej

Pochodzenie węgla ma znaczenie dla Polaków. Za paliwo wydobywane w polskich kopalniach jesteśmy w stanie zapłacić więcej niż za to pochodzące z importu – to najważniejsze wnioski z raportu przygotowanego przez serwis Oferteo.pl. W publikacji, która dotarła do portalu górniczego nettg.pl, przypominano dane katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu dotyczące importu węgla. W

Górnictwo: cena węgla z PGG przewyższyła koszt produkcji

Listopad br. był pierwszym miesiącem, w którym cena sprzedaży węgla z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) przewyższyła koszty jego produkcji. Spółka na każdej tonie zarabiała 91 groszy - podała w poniedziałek (19 grudnia) PGG. Natomiast średnia strata na jednej tonie węgla w okresie od maja, kiedy powstała PGG, do końca listopada, to 28,85 zł na tonie. Łączna strata netto Grupy na

Górnictwo: koniec prac nad ustawą ograniczającą import węgla

Ministerstwo Energii zakończyło prace nad projektem przepisów, które ograniczą napływ niesortowanego rosyjskiego węgla do Polski – poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe resortu. - Projekt nowelizacji  ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw wraz rozporządzeniami trafi do uzgodnień międzyresortowych jeszcze w tym roku - powiedział w

1475869530 syszko jan ministerstwo srodowiska

Polska może być gwarantem bezpieczeństwa energetycznego UE

- Polska może być gwarantem bezpieczeństwa energetycznego UE, jeżeli w pełni wykorzysta swoje zasoby - powiedział w czwartek (15 grudnia) minister środowiska Jan Szyszko podczas otwarcia XII Międzynarodowej Konferencji Power Ring w Warszawie. Minister zwrócił uwagę na wyjątkowo wysoką koncentrację tradycyjnych surowców energetycznych w Polsce. - Dysponujemy 90 proc. zasobów węgla

Kwalifikowane paliwa w nowoczesnych paleniskach

– Wyeliminowanie mułów i flotów, które spalane w domowych piecach, zanieczyszczają powietrze trującymi związkami, to działanie nie tylko w interesie środowiska i społeczeństwa ale także w interesie polskich producentów węgla – uważa Marek Klusek, prezes Katowickiego Węgla. To właśnie taki proceder oraz spalenie różnego rodzaju odpadów jest główną przyczyną niskiej

Górnictwo: w październiku kopalnie sprzedały 6,5 mln ton węgla

W październiku br. sprzedaż węgla kamiennego z polskich kopalń wyniosła ok. 6,5 mln ton i była o ok. 200 tys. ton wyższa od wydobycia w tym okresie, a zapasy węgla spadły do ok. 3 mln ton - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Katowicki oddział Agencji monitoruje sytuację w sektorze węglowym na potrzeby Ministerstwa Energii. W środę ARP opublikowała podstawowe