węgiel kamienny

Lista artykułów

1325582443 sprzedaz wegla arc

Eksperci: problematyczna akcyza na węgiel

Z początkiem roku weszła w życie akcyza na węgiel i koks do celów opałowych. Jej wysokość zależy od wartości opałowej; średnio jest to - jak wyliczają eksperci - ok. 30 zł na tonie. Zwolniony jest m.in. węgiel do produkcji prądu oraz dla gospodarstw domowych.Lista zwolnień od akcyzy - jak wynika z informacji Ministerstwa Finansów - jest szeroka, w związku z czym

Węgiel: nowy rok, nowe ceny

Wraz z nastaniem 2012 r. węgiel został objęty akcyzą. Wprowadzenie tego podatku spowodowało zmianę cen „czarnego złota". Korekty swojego cennika uwzględniające akcyzę przedstawił m.in. Katowicki Holding Węglowy.Na swojej stronie internetowej KHW przedstawia ceny dla klientów, którzy są objęci zwolnieniem z akcyzy (np. odbiorcy indywidualni, którzy

Koniunktura sojusznikiem górnictwa

Mijający rok był dobry dla górnictwa. Takie konstatacje wracają w ocenach nie tylko przedsiębiorców z tej branży, chociaż zwykle z dopowiedzeniem, że mógł być lepszy.Ustabilizował się poziom wydobycia, które spadało znacznie wolniej niż przed rokiem. Po trzech kwartałach - precyzyjne dane za cały rok pojawią się zapewne dopiero za kilka tygodni -

Rynek: Węglopex sprzeda węgiel za 60 mln USD

Spółka Węglopex, należaca do PSW Capital SA, podpisała kontrakt na sprzedaż oraz pośrednictwo w sprzedaży węgla na rynku polskim w 2012 r. - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. Wartość umowy wynosi 60 mln USD (ok 207 mln PLN).Umowa przewiduje możliwość zwiększenia dostaw do kwoty nieprzekraczającej 100 mln USD. Węglopex

Oettinger2 bar

Oettinger: Węgiel bez czystych technologii nie ma przyszłości

Bez czystych technologii, w tym wychwytywania i składowania pod ziemią dwutlenku węgla (CCS) na dłuższą metę węgiel nie pozostanie częścią europejskiego "miksu energetycznego" - ocenił w poniedziałek 12 grudnia w Berlinie komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger. Komisarz był gościem seminarium na temat czystych technologii węglowych i CCS, zorganizowanym przez stowarzyszenie

Pawlak3 gal

Dane płynące z górnictwa napawają optymizmem

Rozmowa z Waldemarem Pawlakiem, wicepremierem i ministrem gospodarki. Spółki węglowe osiągnęły w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku doskonałe wyniki ekonomiczne. W opinii analityków następujące spowolnienie gospodarcze będzie miało wpływ także na producentów węgla, w tym w największym stopniu na wydobywającą węgiel koksujący Jastrzębską

Dniwegla2011 bar

Korespondencja własna z Brukseli: Nasz głos w sprawie węgla

O sytuacji sektora węglowego i jego perspektywach na świecie, w Europie ale i w Polsce, rozmawiali w Europarlamencie uczestnicy 2. edycji Europejskich Dni Węgla zorganizowanych z inicjatywy m.in. europosła Bogdana Marcinkiewicza.   Debata na temat perspektyw politycznych sektora rozpoczęła się od omówienia dokumentu „Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku”.

Szyby GAL

KE: będzie pomoc dla spółek węglowych...w zamykaniu kopalń

Komisja Europejska zgodziła się na pomoc dla spółek z sektora górnictwa węgla kamiennego. W latach 2011-2015 polskie przedsiębiorstwa otrzymają ok. 2,5 mld zł - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dotacje bedą przeznaczane m.in. na likwidacje kopalń. 16 maja 2011 roku UOKiK zgłosił KE projekt