węgiel kamienny

Lista artykułów

1385017720 weglowe miasteczko slub solidarnosckatowice pl

Górnictwo: węgiel już po ślubie

Symboliczny ślub węgla z ekologiczną technologią, przemarsz orszaku weselnego przed Stadionem Narodowym w Warszawie i prezentacja nowoczesnych urządzeń do spalania węgla - to najważniejsze elementy happeningu zorganizowanego w środę (20 listopada) przez górniczą Solidarność i Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „S".Jak informowaliśmy juz w portalu

To my mamy mieć wizję górnictwa

O rynku węgla, sytuacji w Kompanii Węglowej oraz o przyszłości polskiego górnictwa mówił w środę (20 listopada) w audycji Radia Katowice „Kawa na ławę" prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski.W pierwszej kolejności szef JSW odniósł się do sytuacji jaka panuje w jego spółce. Podkreślił, że lata koniunktury na

Bogdanka: aneks do umowy na dostawy węgla

Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Elektrownia Ostrołęka, należąca do Grupy Energa, podpisały we wtorek (19 listopada) aneks do wieloletniej umowy dotyczącej dostaw węgla – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Bogdanki.W wyniku zawarcia aneksu Strony ustaliły warunki dostaw w latach 2013 – 2015. Zmianie uległa wartość kontraktu, która wyniesie

Górnictwo: wicepremier Piechociński o przyszłości węgla

W ostatni poniedziałek, 18 listopada, w Warszawie rozpoczął się Szczyt Węgla i Klimatu. Przemówienie inaugurujące to wydarzenie wygłosił Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki. Portal górniczy nettg.pl dotarł do tekstu tego wystąpienia. Publikujemy je poniżej.Szanowna Pani Sekretarz. Szanowny Panie Premierze. Szanowny Panie Prezesie, dostojni

Branża węglowa: technologia receptą na wyzwania klimatyczne

Rozwijanie technologii wychwytu i składowania CO2 (CCS) oraz podnoszenie sprawności bloków energetycznych to recepty sektora węglowego na walkę ze zmianami klimatycznymi. Uczestnicy "węglowego szczytu" przekonywali, że z węgla na razie zrezygnować się nie da.Przedstawiciele sektora wskazywali w poniedziałek (18 listopada) w Warszawie, że w skali świata z węgla powstaje

Węgiel: Bogdanka i Elektrownia Połaniec zmieniły warunki umowy

Lubelski Węgiel Bogdanka i Elektrownia Połaniec, należąca do Grupy GDF Suez, podpisały w poniedziałek (18 listopada) aneks do umowy sprzedaży węgla energetycznego – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki górniczej.Umowa obejmuje dostawy węgla energetycznego dla potrzeb Elektrowni Połaniec w latach 2013-2018. Aneks określa warunki dostaw

Jaczewska: Greenpeace pomógł nagłośnić szczyt węglowy

Protest Greenpeace przed resortem gospodarki pomógł nagłośnić odbywający się w Warszawie szczyt węglowy. Szczyt COP19 nie jest wyłącznie szczytem ekologów - uważa wiceminister środowiska Beata Jaczewska.W poniedziałek rano działacze Greenpeace weszli na dach budynku MG z transparentem "Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy obywatele?". Wywiesili też na

Warszawa: zmniejszać emisję, nie likwidować węgla

W poniedziałek (18 listopada) rozpoczął się dwudniowy Międzynarodowy Szczyt Węgla i Klimatu. Na dach Ministerstwa Gospodarki, gdzie odbywa się debata weszli funkcjonariusze Greenpeace, a w Ministerstwie debatowano nad tym, o co chodzi w globalnej polityce klimatycznej i czy węgiel może być w niej postrzegany tylko jako zagrożenie?