transport

Lista artykułów

Zaslepka

Śląskie: utrudnienia na kolei po kradzieży sieci

Co najmniej do północy we wtorek (13 sierpnia) na odcinku linii kolejowej między wsią Pierścieć a Wisłą Głębce (Śląskie) zamiast pociągów będą kursować autobusy. Powodem jest kradzież sieci trakcyjnej między Skoczowem a Goleszowem.Jak wstępnie oszacowały służby kolejowe, w nocy złodzieje ukradli 200 metrów sieci. Ruch pociągów na tym odcinku

Śląskie: utrudnienia w ruchu pociągów po awarii sieci

Do wczesnego popołudnia w sobotę (10 sierpnia) poważnie utrudniony będzie ruch pociągów pomiędzy Porajem a Myszkowem (Śląskie). Doszło tam do awarii sieci trakcyjnej. Nocą ruch na tym odcinku był całkowicie zamknięty, teraz pociągi poruszają się po jednym torze, są duże opóźnienia.Rzecznik Kolei Śląskich (KŚ) Maciej Zaremba powiedział, że do awarii doszło

Zaslepka

Transport: busy wygrywają z koleją

Woj. małopolskie bije rekordy pod względem liczby prywatnych przewoźników, informuje "Dziennik Polski". Eksperci ostrzegają jednak, że nadmierna konkurencja może odbić się na bezpieczeństwie pasażerów.Takiego zainteresowania prowadzeniem działalności transportowej nie ma nigdzie indziej. W ostatnich latach z około 9 tys. licencji udzielonych w całej Polsce, aż

Plany: nadchodzi kolejowa rewolucja?

Prezes PKP Jakub Karnowski liczy, że dzięki inwestycjom w tory i tabor zatrzyma ucieczkę pasażerów od kolei, spłaci 4 mld zł długu kolejowej grupy i doprowadzi do tego, że w 2015 r. wypracuje ona 1 mld zł zysku, pisze "Puls Biznesu", który poznał założenia nowej strategii PKP.Według gazety strategia ta opiera się na czterech filarach. Pierwszy z nich to sprawy

Opolskie: zamkną drogę 45 dla ciężarówek

Remontowany odcinek drogi krajowej 45 między Opolem a Zawadą będzie w sierpniu zamknięty dla ciężarówek. Będą one musiały korzystać z objazdów. Samochody osobowe oraz autobusy mogą jeździć normalnie.Opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od 31 lipca br. zamyka część drogi krajowej 45 pomiędzy Opolem a Zawadą. - Zmiana ta spowodowana

Samorząd: program naprawczy Kolei Śląskich działa

Program naprawczy Kolei Śląskich działa i przynosi efekty - ocenia samorząd woj. śląskiego. Jak przekonuje, dowodem jest m.in. zmniejszenie miesięcznych strat przewoźnika - z ok. 9-11 mln zł w poprzednich miesiącach, do ok. 2,4 mln zł w czerwcu.O pierwszych efektach programu naprawczego mówili podczas czwartkowej (25 lipca) konferencji prasowej w Katowicach marszałek woj.

Katowice: terminal dla VIP-ów na lotnisku

Władze lotniska Katowice w Pyrzowicach chcą stworzyć specjalną infrastrukturę służącą obsłudze niewielkich prywatnych samolotów oraz delegacji VIP. Kosztem ok. 15-20 mln zł do 2015 r. miałby powstać nowy niewielki terminal, płyta postojowa, hangary i parking.W czwartek zarządzające lotniskiem Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL)

Śląsk: ruszają prace zespołu ds. transportu

Pod przewodnictwem wicewojewody śląskiego Piotra Spyry, w środę 24 lipca, odbyło się już drugie spotkanie, podczas którego dookreślono skład i podstawowe ramy funkcjonowania zespołu ds. pasażerskiego transportu kolejowego w województwie śląskim - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.W skład zespołu wchodzą przedstawiciele samorządu województwa,