świętochłowice

Lista artykułów

Świętochłowice: będą modernizować linie tramwajowe

Świętochłowice, jako siódme miasto, dołączyły do projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w aglomeracji katowickiej. W weekend rozpocznie się tam gruntowny remont liczącego ok. 1,8 km odcinka torów linii nr 7, łączącej Katowice z Bytomiem.Jak przypomniał podczas środowej konferencji prasowej prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, ostatnie modernizacje

1409026101 kwk polska um

Świętochłowice: kopalniane wieże do renowacji

Mostostal Zabrze - Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego wyremontuje, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, zabytkowe wieże wyciągowe w dawnej kopalni Polska. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie ponad 7,3 mln zł, z czego ponad 5,1 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego na latach 2007-2013.

Górnictwo: dawne kopalniane wieże czeka remont

Ponad 7,3 mln zł będzie kosztować rewitalizacja dwóch zabytkowych wież wyciągowych po dawnej kopalni węgla kamiennego Polska - poinformował Urząd Miejski w Świętochłowicach. Wieże mają być odnowione, a wokół nich ma powstać m.in. miejsce rekreacji.Wieże były częścią dużego przemysłowego kompleksu, z którego - oprócz nich - zostały

Zaslepka

Świętochłowice: otwarto ekologiczne kąpielisko

Kosztem niespełna 16 mln zł niszczejący basen w Świętochłowicach (Śląskie) został przekształcony w nowoczesny kompleks basenowy z naturalnie filtrowaną wodą. Przedsięwzięcie współfinansowano środkami unijnej inicjatywy Jessica.Chodzi o rewitalizację kąpieliska Skałka - znanego w Świętochłowicach i okolicznych miastach miejsca rekreacji i wypoczynku. W miejsce

Górnictwo: dwie wieże nie zginą

- Zdążyliśmy dosłownie w ostatnim momencie, by zacząć ratować ten symbol miasta. Jeszcze 2–3 zimy i mogłoby nie być naszych dwóch wież, jedynych pamiątek po kopalni Polska – Krzysztof Maciejczyk, rzecznik Urzędu Miasta w Świętochłowicach, cieszy się z 5 mln zł dofinansowania, które Unia przekaże na remont pogórniczego zabytku.Wieże wyciągowe

Świętochłowice: wicepremier na basenie

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, europoseł prof. Jerzy Buzek oraz wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach Adam Liwochowski w sobotę (10 maja) wzięli udział w Dniach Otwartych Funduszy Unijnych, które odbyły się w Świętochłowicach. W czasie swojej wizyty mieli okazję obejrzeć m.in. inwestycję realizowaną na basenie Skałka. Po placu budowy

Zaslepka

Śląsk: powstaje prototypowa instalacja produkcji energii z odpadów

W Świętochłowicach ma wkrótce powstać prototypowa instalacja, produkująca energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Prototyp tworzy katowicka firma Investeko wraz z grupą polskich naukowców.Instlacja będzie wykorzystywała technologię zgazowania i wysokoefektywną kogenerację (równoczesne wytwarzanie energii

Świętochłowice: rusza rewitalizacja Kaliny

Zwany potocznie eko-bombą Staw Kalina w Świętochłowicach już wkrótce zacznie zmieniać się w przyjazne dla mieszkańców miejsce sprzyjające rekreacji. W poniedziałek, 3 lutego w Świętochłowicach podpisano bowiem umowę z wykonawcą projektu „Oczyszczanie i zabezpieczenie przed wtórną degradacją stawu Kalina oraz rewitalizacja terenu przyległego" -